На Хмельниччині викрито міжрегіональний «конвертаційний центр» з обігом 80 млн грн
У рамках операції «Рубіж», співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області за матеріалами оперативників викрито протиправну діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру».На Хмельниччині викрито міжрегіональний «конвертаційний центр» з обігом 80 млн грн
У рамках операції «Рубіж», співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Хмельницькій області за матеріалами оперативників викрито протиправну діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру».
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що «конвертцентр» функціонував на базі двох фермерських господарств і фактично надавав послуги із незаконного оформлення документів первинного бухгалтерського обліку для підприємств реального сектору економіки ряду областей України, що здійснюють зовнішньоекономічні операції, сприяючи їм в ухиленні від сплати податків, незаконному переведенню коштів у готівку та відшкодуванню ПДВ за рахунок проведених експортних операцій, повідомляють на сайті фіскальної служби.
Конвертація коштів здійснювалась через рахунки СФГ, шляхом зняття їх готівкою, а також шляхом перерахування коштів на рахунок легальних підприємств та на карткові рахунки фізичних осіб. З метою маскування протиправної діяльності, пов’язаної з незаконною конвертацією грошових коштів, організатори, діючи від імені «підпорядкованих» підприємств, застосовуючи переваги спрощеної системи оподаткування, імітували здійснення легальної діяльності СФГ, використовуючи незначні посівні площі на території Хмельницької області.
Сума проконвертованих ділками упродовж поточного року становить понад 80 мільйонів гривень, що дало можливість незаконно сформувати податковий кредит з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.
Внаслідок функціонування діяльності «конвертаційного центру» та неправомірного використання спрощеної системи оподаткування, службовими особами СФГ по реальних товарних операціях не сплачено податків
на загальну суму понад 5,6 мільйона гривень, які зняті зі спеціального рахунку та фактично використані учасниками злочинної схеми на власні потреби, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.
У ході викриття «конвертаційного центру» проведено 7 обшуків, за результатами яких накладено арешт на 230 тонн зерна сої та пшениці, орієнтовною вартістю 2 мільйона гривень. На квартирах організаторів, вилучені первинні фінансово-господарські документи, печатки, грошові кошти, бланки первинних фінансово-господарських документів з відтисками печаток, пластикові банківські картки „VISA” та „MasterCard”, які використовувались при обготівкуванні коштів, тіньова бухгалтерія.
Проводяться слідчі дії стосовно учасників незаконних схем з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та встановлюються реальні суб’єкти господарювання, що використовували послуги «конвертаційного центру» для ухилення від оподаткування.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього