На Хмельниччині власники розкішних авто заплатять мільйон гривень податку
Згідно декларацій, поданих до органів Державної фіскальної служби, у Хмельницькій області 40 суб‘єктів господарювання – юридичних осіб, мають у власності легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і об\’єм двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів. Відповідно до податкових нововведень з податку на майно ці юридичні особи до кінця поточного року мають сплати до місцевого бюджету 1 мільйон гривень транспортного податку.На Хмельниччині власники розкішних авто заплатять мільйон гривень податку
Згідно декларацій, поданих до органів Державної фіскальної служби, у Хмельницькій області 40 суб‘єктів господарювання – юридичних осіб, мають у власності легкові автомобілі, що використовувалися до 5 років і об\’єм двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів. Відповідно до податкових нововведень з податку на майно ці юридичні особи до кінця поточного року мають сплати до місцевого бюджету 1 мільйон гривень транспортного податку.

Як зазначають фахівці ДФС, після подачі відповідної декларації до податкової інспекції за місцем реєстрації транспортного засобу, до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, транспортний податок сплачується рівними частками кожного кварталу.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об\’єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Щодо легкових авто-об\’єктів оподаткування, придбаних протягом року, то декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об\’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об\’єкт.

У разі переходу права власності на об\’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об\’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об\’єкт.
За об\’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу ( пп..267.6.6. ПКУ).

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього