На Хмельниччині за порушення присяги мають бути звільнені більше половини суддів
Так вважають члени люстраційної комісії громадської ради. Найгірша ситуація із суддівською порядністю у місті Хмельницькому, а також у Чемеровецькому, Красилівському, Городоцькому та Ярмолинецькому районах.На Хмельниччині за порушення присяги мають бути звільнені більше половини суддів
Справедливість, безпека, свобода слова, євроінтеграція – такі гасла висувалися під час революції гідності. Та чи не найбільше говорили про очищення системи управління державою. Насамперед, судової гілки влади.
«Було важливо, аби реформи відбулися саме у судовій системі. Адже можна скільки завгодно ловити корупціонерів. А суди будуть їх випускати. На жаль, у нас суди досі не працюють так, як треба. Україна зараз посідає перше місце у Європі за показником недовіри до служителів Феміди. Фактично у їхню чесність вірить тільки 1% громадян. Мабуть, це самі судді та їхні родичі», – вважає голова громадської ради при Хмельницькій ОДА Алім Міщук.
Ще восени 2015 від Президента пролунала гучна заява: на звільнення чекають майже 400 українських суддів. Справедливо? Начебто, так. Втім, виявилося, зняти мантію збираються не із заплямованих, а з тих, хто досяг 65 років. Або з тих, хто хоче піти за власним бажанням. У всіх інших – імунітет. Бо ж звільнити служителів Феміди можна лише за поданням вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Кандидатів же для люстрації затверджують знову ж таки голови місцевих судів. Тобто система має люструвати сама себе. Має, та чи захоче?
«Після виходу Закону про люстрацію у нас були великі сподівання на очищення влади загалом і судової системи зокрема. Але минув час, і ця система сама себе реанімувала. І дала жити тим, хто був замішаний у злочинних схемах. Ми подавали запити головам судів області, хто з їхніх працівників відповідає критеріям люстрації. І вони завжди відповідали: ніхто», – каже голова комісії з питань законності, антикорупційної діяльності та люстраційних процесів громадської ради при Хмельницькій ОДА Віталій Велиган.
Відтак після Революції Гідності жоден із суддів Хмельниччини не втратив мантію за порушення присяги. Водночас, члени люстраційної комісії громадської ради вважають: в області за це мають бути звільнені щонайменше 60 відсотків судів. На їхню думку, найгірша ситуація із суддівською порядністю у місті Хмельницькому, а також у Чемеровецькому, Красилівському, Городоцькому та – особливо – у Ярмолинецькому районі.
Думки пересічних краян ще радикальніші. Всупереч рішенню Венеціанської комісії, треба очистити не якийсь відсоток, а всю систему. Щоб вона, як гідра, не обросла новими потворними головами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього