На Хмельниччині заборонили ловити раків
У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні, хоча в окремі роки вона може зміщуватися на один-два тижні в ту або іншу сторону.

На Хмельниччині заборонили ловити раків
У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні, хоча в окремі роки вона може зміщуватися на один-два тижні в ту або іншу сторону.

У різних типах водойм одного району линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше – в заплавних озерах. У самих річках раки линяють раніше в гирлових ділянках і пізніше – вище за течією річки.

Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця в термінах линьки може складати від 5-7 до 12 – 15 днів), але загальна тривалість її у представників однієї статі в одному водоймищі не перевищує 1 міс.

Раки активні вночі. Вдень вони ховаються в різних притулках. У теплу пору року раки перебувають близько від поверхні води. З настанням сутінків раки виходять з притулку на полювання в пошуках їжі. Зазвичай вони пересуваються по дну водойми і дуже рідко плавають. Іноді в пошуках їжі виходять на берег, відчувши запах падалі, яку дуже полюбляють. У дуже рідкісних випадках дорослого рака можна зустріти на суші вдень. Раки володіють чудовим зором і нюхом. Вони розрізняють запахи на значній відстані як у воді, так і на суші. Тухлу рибу річкові раки виявляють з більш далекої відстані, ніж свіжу, яку виявляють за кольором.

Під час линьки раки дуже вразливі, тому у цей період вони потребують охорони від впливу промислового та любительського рибальства.

З метою збереження популяції раків під час їх другої линьки наказом Хмельницькрибоохорони заборонено промисловий та любительський лов раків у водоймах Хмельницької області на період з 17.08.2015 р. по 18.11.2015 р.

«Нагадаємо, що за нехтування наказу про заборону вилову раків та порушення законодавства, передбачена відповідальність – штраф у розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,50 грн. за кожного виловленого рака. А якщо збиток за виловлених раків буде досить вагомим, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності» – зазначив начальник відділу ОВБР Вишинський Ю.В.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього