На Хмельниччині заходи з легалізації праці додали до бюджету майже півтора мільйона гривень

На Хмельниччині заходи з легалізації праці додали до бюджету майже півтора мільйона гривень
З початку 2015 року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельницької області виявлено 268 громадян, які не були оформлені згідно вимог законодавства працедавцями. Крім того, за результатами контрольно-перевірочних заходів 92 фізичних особи залучено до державної реєстрації.На Хмельниччині заходи з легалізації праці додали до бюджету майже півтора мільйона гривень
З початку 2015 року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельницької області виявлено 268 громадян, які не були оформлені згідно вимог законодавства працедавцями. Крім того, за результатами контрольно-перевірочних заходів 92 фізичних особи залучено до державної реєстрації.

Як наслідок, бюджети Хмельниччини отримали 1 мільйон 472 тисячі гривень, зокрема, податку на доходи фізичних осіб – понад 1,3 мільйона тисяч гривень та 170 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

«Сьогодні платники податків Хмельниччини демонструють високу податкову культуру та розуміння своєї ролі як основного інвестора у вітчизняну, зокрема, регіональну економіку. Разом з тим, мають місце випадки тіньового ринку праці, коли наймані працівники не мають офіційного статусу і тим самим позбавляються соціально-економічного захисту та державних гарантій. Тому фіскальна служба вживає активних заходів, щоб протидіяти таким антисуспільним фактам», – зазначив керівник ДФС Хмельниччини Мар‘ян Зеленецький.

Як підкреслив керівник фіскальної служби області, контрольно-перевірочні заходи здійснюються лише у тих сферах, де існують ризики використання \”конвертних\” розрахунків чи неофіційної роботи. Наприклад, лише за результатами останніх перевірок на 9 підприємствах та у 4 фізичних осіб-підприємців виявлено виплату заробітної плату та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.

Так, при проведенні документальної позапланової перевірки суб’єкта господарювання-юридичної особи у місті Кам‘янці-Подільському встановлено порушення термінів перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб. За результатами перевірки донараховано 64 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб.

За Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон) встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Проте зазначене обмеження не поширюється з 1 січня 2015 року на перевірки щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, а також на деякі інші аспекти дотримання податкового законодавства.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залишити відповідь