На Хмельниччині закінчилася сироватка проти ботулізму. Хворих рятувати нічим
Наразі в Україні ліцензії на виробництво та продаж цих медпрепаратів не оновлені.На Хмельниччині закінчилася сироватка проти ботулізму. Хворих рятувати нічим
Рятуючи хворого на ботулізм пацієнта, у інфекційній лікарні Хмельницького використали останню дозу сироватки проти цього недугу. Наступних хворих уже нічим лікувати. На рівні держави закупівлі лікувально-профілактичного матеріалу для щеплень проти багатьох не надто поширених хвороб, серед яких і вакцина проти ботулізму, останніми роками не було. Наразі в Україні ліцензії на виробництво та продаж цих медпрепаратів не оновлені. Тож завезення специфічних ліків, які можуть врятувати життя таким пацієнтам, можливе лише контрабандним шляхом.
На численні листи керівників департаменту охорони здоров’я, керівників виконавчої гілки влади області, місцевого самоврядування у МОЗ відповідають обіцянками. Цього разу називають терміни постачання – кінець липня – початок серпня. Водночас, уже сьогодні до медичного закладу потрапив хворий, у якого теж проявляються симптоми ботулізму. Якщо діагноз підтвердиться, для нього сироватку шукатимуть серед ймовірних лишків в інших регіонах. Однак, не факт, що знайдуть. Бо ситуація із матеріалом для щеплень проти ботулізму, правця та наявністю специфічних препаратів, які вводяться хворим, що уражені цими інфекціями, аналогічна у всіх регіонах нашої держави. За умови відсутності медикаментів у нашій державі, родичам доведеться діставати їх нелегально з-за кордону.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього