На Хмельниччині зареєстровано 972 осередки парламентських партій
Водночас велика кількість зареєстрованих осередків ще не є свідченням ефективної роботи.На Хмельниччині зареєстровано 972 осередки парламентських партій
Найбільше партійних організацій різного рівня в області зареєструвало Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (819 осередків), значно менше їх у партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (63), на третій позиції – Радикальна партія Олега Ляшка (29). Партії «Народний Фронт» та «Опозиційний блок» згідно з офіційними документами мають 27 і 26 осередків відповідно, а найменше парторганізацій у регіоні (8) належить Об’єднанню «Самопоміч».

Такі дані навела громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області Оксана Банкова 23 травня, під час інформаційного форуму «Стандарти та досвід роботи парламентських партій. Хмельницька область», що відбувся у обласному центрі у рамках програми USAID «РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

– Відповідно до інформації Міністерства юстиції, яку ми отримали на запит ОПОРИ, в Україні нині зареєстровано 21058 осередків парламентських партій, 4,4 % з яких зосереджено на Хмельниччині – це шоста сходинка у рейтингу областей, – розповіла консультант.

На Хмельниччині зареєстровано 972 осередки парламентських партій На Хмельниччині зареєстровано 972 осередки парламентських партій

Водночас велика кількість зареєстрованих осередків ще не є свідченням ефективної роботи. Серед найбільш важливих характеристик якісної партії експерти виокремлюють чіткі ідеологічні принципи, програму, я якій зазначено завдання, цілі та шляхи їх втілення, прозорість у діяльності та фінансуванні, спрямованість на реалізацію інтересів виборців. Однак у сучасних умовах назвати хоча б одну партію, яка б відповідали усім цим критеріям, вкрай важко.

Натомість маємо цілу низку проблем у роботі партій: це насамперед розмаїття «партійних альтернатив» на кожних наступних виборах, погана комунікація з виборцями у міжвиборчий період, непрозорі канали партійного фінансування, «купівля-продаж» партій, надмірна кількість технічних партій та партій, створених «під вибори», непрозорість у поданні інформації про себе (к-сть членів, зміна ідеології, контакти осередків). Усе це призводить до нестабільності партійної системи, дезорієнтації суспільства і зниження довіри до партій.

– У непрозорості подання інформації про себе на партійних ресурсах ми мали нагоду переконатися, працюючи над Всеукраїнською мапою контактів приймалень парламентських партій та 198 депутатів-мажоритарників, – зазначила Оксана Банкова. – Дані, розміщені на офіційних сторінках партій у Інтернеті, дуже часто є неповними або неправдивими. Наприклад, вказані на веб-сайті Радикальної партії Олега Ляшка адреси електронної пошти осередків, що діють на Хмельниччині, є недійсними, а за адресою обласної організації «Народного фронту», яку можна знайти на сайті партії, офісу відшукати не вдалося. Не знайшли ми за «пропискою» і представництва територіальної організації «Опозиційного блоку» .

Відповідь на запит консультанта про надання інформації щодо контактів приймалень, який було надіслано на адреси обласних осередків, що їх виборці можуть знайти у відкритому доступі, надали лише дві політичні сили – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та партія «Блок Петра Порошенка Солідарність».

Наразі Всеукраїнська мапа контактів приймалень запрацювала на сайті ОПОРИ РАДА (rada.oporaua.org/map/) у тестовому режимі, дані оновлюються та додаються. Наявність такого ресурсу – крок до налагодження комунікації виборців та політичних сил, а отже і до відкритості та прозорості роботи партій.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення