На Хмельниччині затвердили бюджет на 2016 рік
Понад два десятки питань порядку денного розглянули сьогодні депутати на пленарному засіданні другої позачергової сесії обласної ради, яку провів Михайло Загородний.

На Хмельниччині затвердили бюджет на 2016 рік
Понад два десятки питань порядку денного розглянули сьогодні депутати на пленарному засіданні другої позачергової сесії обласної ради, яку провів Михайло Загородний.

Основне питання цієї сесії – прийняття обласного бюджету на 2016 рік. Спочатку обранці заслухали доповідь директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича та співдоповідь голови постійної комісії з питань бюджету Івана Гладуняка. Активну участь в обговоренні взяли депутати Валерій Лесков, Михайло Бойко, Микола Янчук, Олександр Драган та інші. За головний фінансовий документ області проголосували 76 депутатів.

Голова обласної ради вважає даний бюджет базовим. «Необхідність прийняття обласного бюджету на 2016 рік була відповідно до законодавства актуальною, оскільки від цього залежить функціонування області уже у січні наступного року, а саме, – оплата бюджетними установами захищених статей», – наголосив Михайло Загородний.

Водночас, для внесення змін до бюджету та уточнення показників депутати можуть зібратись уже наприкінці січня – на початку лютого наступного року після прийняття Державного бюджету України на 2016 рік.

На прохання голови обласної ради Михайла Загородного депутати зняли з порядку денного питання про обрання його заступників. Керманич області пояснює свою пропозицію тим, що на сьогодні поки немає узгоджених кандидатур. «У кадровому питанні необхідно взяти паузу до наступної сесії», – зазначив Михайло Загородний.

Жваву дискусію викликало і питання припинення діяльності Заліської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату шляхом ліквідації. Цей проект рішення обранці не підтримали. Втім, за пропозицією депутатської фракції політичної партії «За конкретні справи» депутати доручили голові ради створити тимчасову міжфракційну комісію з вивчення даного питання.

«Зважаючи на розгляд «комунальних» питань на сьогоднішньому засіданні, у подальшому депутатський корпус всі спірні питання діяльності закладів комунального майна має вирішувати спільно й ефективно», – резюмував голова обласної ради, наголосивши, що в наступному році значна увага приділятиметься діяльності обласних комунальних закладів.

Щодо решти питань порядку денного, то депутати спрацювали досить оперативно.

Вони затвердили регламент обласної ради сьомого скликання та положення про помічників-консультантів, а також погодили план роботи обласної ради на 2016 рік.

Обранці прийняли програму централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2018 роки та затвердили Схеми планування Хмельницької області.

Депутати внесли зміни до проекту перспективного плану формування територій громад Хмельницької області та погодили ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів.

Також внесено зміни до діючих програм, зокрема, до програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2015-2016 роки та обласної цільової програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки.

Також депутати прийняли програму розвитку освіти Хмельницької області на 2016-2020 роки. За словами директора Департаменту освіти ОДА Олега Фасолі дана програма є логічним продовженням попередньої програми та визначає стратегічні пріоритети розвитку освіти області, рівного доступу учасників навчально–виховного процесу до якісної освіти, обґрунтовує ресурсні потреби.

Сьогоднішня сесія – остання у цьому році, тому депутатів обласної ради по завершенню роботи різдвяними віншуваннями привітав чоловічий вокальний ансамбль \”Mikst\” Хмельницької обласної філармонії.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього