На Хмельниччині завершилась операція «Первоцвіт – 2015»
За даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє по прибутковості місце після торгівлі наркотиками і зброєю. В такий спосіб багато естетично привабливих видів рослин і тварин потрапляють до Червоної Книги а потім, якщо винищення не припиняється – вимирають. Зауважимо, що всі підсніжники, сон–трава, проліски, цикламени та крокуси України, Білорусі та Росії охороняються, тож не важливо, звідки їх привезли!На Хмельниччині завершилась операція «Первоцвіт – 2015»
За даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє по прибутковості місце після торгівлі наркотиками і зброєю. В такий спосіб багато естетично привабливих видів рослин і тварин потрапляють до Червоної Книги а потім, якщо винищення не припиняється – вимирають. Зауважимо, що всі підсніжники, сон–трава, проліски, цикламени та крокуси України, Білорусі та Росії охороняються, тож не важливо, звідки їх привезли!

З метою попередження та припинення правопорушень, пов\’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією червонокнижних рослин на території Хмельницької області проводилась загальнодержавна природоохоронна операція „Первоцвіт – 2015”, яка проходила в два етапи.

Перший етап операції «Первоцвіт – 2015» щороку припадає на лютий – березень і направлений на запобігання ввезення та торгівлі червонокнижними рослинами. Розповсюджена хибна думка, що ці ранньовесняні підсніжники збирають бабусі у найближчому лісі. Проте, підсніжники які ростуть на заході України і, зокрема, на Хмельниччині, дуже рідко квітують раніше за другу половину березня (це вже після 14 лютого і 8 березня). Усі ж первоцвіти, що продаються до цього, завозяться до нас зазвичай з Криму та Карпат.

Другий етап операції «Первоцвіт – 2015» розпочався на Хмельниччині з квітня місяця, коли привозна торгівля припиняється і починається довготривалий процес незаконного комерційного використання рослинних ресурсів прилеглих до міста природних екосистем.

В цей же час об’єктами варварського промислу часто стає «цибуля ведмежа», або добре відома нам черемша. Росте вона у центральній та південній частинах нашого краю. Останнім часом численність популяції цибулі ведмежої скорочується в результаті збирання рослини як лікарської та харчової сировини.

За період проведення операції «Первоцвіт – 2015», державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області було задокументовано 22 факти торгівлі рідкісними видами рослин, за результатами яких складені адміністративні протоколи за ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту об\’єктів тваринного або рослинного світу).

Шановні співвітчизники! Пам’ятайте, що жодні штрафні санкції не збережуть природу. Це зробить лише людське сумління та турбота кожного окремого громадянина про навколишнє середовище, його багатства та неповторність. Адже проходить тиждень-другий, ажіотаж на перші весняні вітаміни спадає, а ось відновити флору лісів досить складно.

Збережемо разом неповторну красу рідного краю!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього