На Хмельниччині збільшилася кількість хворих на туберкульоз
На шість позицій упав рейтинг благополуччя Хмельниччини щодо захворюваності на туберкульоз.
На Хмельниччині збільшилася кількість хворих на туберкульоз
На шість позицій упав рейтинг благополуччя Хмельниччини щодо захворюваності на туберкульоз.

З п’ятого на одинадцяте… На шість позицій донизу за рік скотилася наша область у рейтингу благополуччя щодо захворюваності на туберкульоз. У Всесвітній день боротьби із цією хворобою у Хмельницькому зібрали розширене засідання обласної ради з протидії поширенню сухот та ВІЛ/СНІДу. Медики б’ють на сполох: через нестабільну соціально-економічну ситуацію в країні на туберкульоз значно більше почали хворіти діти.

Знайти, лікувати і вилікувати кожного – під цим гаслом увесь світ відзначає цьогорічний день боротьби з туберкульозом. Одна із найпоширеніших епідемій щодня забирає життя у трьох українців, а вони й досі ставляться до неї легковажно.

Хворобою важких часів і бідних людей туберкульоз називають неспроста. Найбільше від нього потерпають соціально незахищені верстви населення, а таких людей в Україні стає щодня більше.

Та й військові, які нині демобілізуються, можуть привезти цю хворобу з війни додому.

Тож закликають учасників АТО після демобілізації обов’язково обстежитися у медиків. Чи не найгірша ситуація з виявленням хворих у сільській місцевості – далеко не всі селяни хочуть добровільно проходити флюорографію. Таких, кажуть лікарі, треба змушувати.

Лікарі в один голос закликають: якщо вам дороге ваше життя і ваших близьких щороку робіть флюорографію. Коли ж з’являються симптоми туберкульозу: кашель понад два тижні, біль у грудині, задуха, втрата апетиту, слабкість та вища за 37 градусів температура – негайно зверніться у лікарню.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення