На Хмельниччині змагаючись, юні рятівники та захисники навчалися, як жити безпечно
В умовах сьогодення кожен повинен знати, як діяти в екстремальних ситуаціях та надавати допомогу потерпілимВ умовах сьогодення кожен повинен знати, як діяти в екстремальних ситуаціях та надавати допомогу потерпілим. Особливо це стосується дітей, адже на момент виникнення надзвичайної події вони можуть перебувати далеко від батьків чи інших дорослих.
На Хмельниччині змагаючись, юні рятівники та захисники навчалися, як жити безпечно
Тож, 12 серпня рятувальники завітали до позашкільного навчального закладу «Дитячо-оздоровчий комплекс «Чайка» м. Хмельницького», що у Летичівському районі, аби взяти участь у проведенні змагань «Життя в безпеці». Змагання організовані та проведені спільно з управлінням надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради, воїнами АТО та воїнами-афганцями. У їх проведенні також взяли участь і прикордонники Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.
Мета проведення заходу охопила декілька напрямів: формування у підростаючого покоління свідомого та відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, набуття практичних навичок та вмінь з основ безпеки життєдіяльності, поведінки у небезпечних та надзвичайних ситуаціях різного характеру, а також необхідність розвивати в дітей прагнення вести здоровий спосіб життя, вдосконалювати свій морально-психологічний розвиток.
У заході брали участь учні 1-11-х класів. Для цього були сформовані команди з учнів двох вікових категорій: молодшої – 1-6 класів та старшої – 7-11 класів.
«Старші» виконували бойове розгортання пожежного автомобіля, проводили пошуково-рятувальні роботи в зоні умовної техногенної аварії, надавали долікарську допомогу, змагались у розбиранні та збиранні автомату АК-74, стріляли зі справжньої зброї по мішенях.
Для учасників молодшої категорії були підготовлені не менш цікаві та серйозні завдання. Це і складання «тривожної валізи», й подолання заболоченої місцевості острівцями за допомогою жердин, і збирання їстівних грибів, а також доправлення постраждалого до умовної лікарні і складання пазлів.
Усі учасники з великим задоволенням виконували завдання. Було приємно спостерігати за блиском в дитячих очах та за тим, з якою відповідальністю вони до цього ставляться.
На Хмельниччині змагаючись, юні рятівники та захисники навчалися, як жити безпечно
Завершили змагання показові виступи фахівців: піротехніки аварійно-рятувального загону спецпризначення провели пошук та знешкодження вибухових предметів; вогнеборці загасили умовну пожежу; фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Головного управління ДСНС області продемонстрували роботу приладів радіаційної і хімічної розвідки та дозиметричного контролю. Як надавати допомогу потерпілому на воді та проводити штучне дихання, навчали працівники аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах, а прикордонники – курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького – знешкодили «порушника кордону». Юні рятівники та захисники спостерігали за усім з великою зацікавленістю та захопленням.
Підводячи підсумки, визначили кращі команди та найактивніших їх учасників. Переможці були нагороджені грамотами та подарунками.
На Хмельниччині змагаючись, юні рятівники та захисники навчалися, як жити безпечно
Після закінчення змагань, користуючись нагодою, працівники ДСНС провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Головним завданням акції стало ознайомлення дітей та обслуговуючого персоналу табору з основними правилами пожежної безпеки, роз’яснення питань безпечної життєдіяльності та популяризація професії рятувальника.
На Хмельниччині змагаючись, юні рятівники та захисники навчалися, як жити безпечно
Сподіваємось, що цей захід для усіх дітлахів-відпочивальників табору виявився немарним, а все побачене та почуте закарбується в пам’яті надовго, краще – на усе життя. Хочеться вірити, що воно для підростаючого покоління обов’язково буде в безпеці, повідомляє сайт Хмельницької міської ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього