На Хмельниччині знайшли альтернативу газу
Щороку в Україні сільськогосподарські підприємства виробляють від 45 до 70 млн т соломи. При цьому її або заорюють у землю, або, попри заборону та штрафи, спалюють безпосередньо в полі, завдаючи шкоди гумусу та атмосфері. Тим часом у Європі солому і сіно давно використовують як ще один вид палива. Відомо, що при спалюванні однієї тонни таких відходів сільгоспвиробництва виділяється близько 3 МВт теплової енергії, тобто 3 тонни соломи заміняють 1000 кубометрів природного газу або 1 тонну дизельного палива.На Хмельниччині знайшли альтернативу газу
Щороку в Україні сільськогосподарські підприємства виробляють від 45 до 70 млн т соломи. При цьому її або заорюють у землю, або, попри заборону та штрафи, спалюють безпосередньо в полі, завдаючи шкоди гумусу та атмосфері. Тим часом у Європі солому і сіно давно використовують як ще один вид палива. Відомо, що при спалюванні однієї тонни таких відходів сільгоспвиробництва виділяється близько 3 МВт теплової енергії, тобто 3 тонни соломи заміняють 1000 кубометрів природного газу або 1 тонну дизельного палива.

Для довготривалого зберігання та зручного використання солому слід компактно скласти. Для цього під час збирання її пресують у тюки та рулони. Саме таку технологію заготівлі соломи використовують у «Сварог Вест Груп». При цьому тюки і рулони займають у 2-2,5 рази менший об’єм, ніж традиційні стіжки, добре зберігаються та зручні у транспортуванні. Така технологія можлива лише з використанням спеціальної техніки – прес-підбирачів. 10 таких диво-машин відтепер працюють на полях Сварогу.

– Ми придбали 10 прес-підбирачів виробництва компанії «New Holland». Продуктивність кожного з них – 60-100 га/добу. Вага одного тюка – 350-400 кг. Зараз прес-підбирачі працюють на полях озимої пшениці та спельти і дають хороші результати. У них висока продуктивність, вони потребують менших витрат праці. Окрім цього, солома краще зберігає свою якість, а тюки добре розміщуються у транспортні засоби та складські приміщення. У планах корпорації – використовувати солому як енергоносія. Таке джерело енергії має високу тепловіддачу, адже є екологічно чистим й легко відновлюваним джерелом енергії, яке не потребує великих фінансових витрат, – коментує Сергій Іщук, виконавчий директор ТОВ «Серединецьке», що входить до складу Сварогу.

Цікаво

У європейських країнах використання соломи — високодохідний бізнес, який вирішує проблеми сільського господарства, екології, будівництва та енергетики. Нині світовим лідером використання соломи як енергоносія є Данія. На сьогодні там функціонує понад 10 тис. фермерських котлів потужністю до 1 МВт і близько 70 великих котелень, які спалюють солому в міських системах теплопостачання. Крім того, на цій сировині працюють сім електростанцій Данії. Також солому широко використовують Австрія, Швеція, Фінляндія, Франція.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього