На Хмельниччині знову горять ліси
Внаслідок пожежі вигоріло три з половиною гектари лісу-самосіву.На Хмельниччині знову горять ліси
На території Лютарської сільської ради, що на Ізяславщині знову горить ліс. Займання вдалося погасити силами спеціалізованої пожежної дружини ДП «Ізяславське лісове господарство» обласного управління лісового і мисливського господарства Хмельниччини та зупинити вогонь буквально в трьохстах метрах від Державного лісового фонду.
Внаслідок пожежі вигоріло три з половиною гектари лісу-самосіву. Фронт вогню розкинувся на півтора кілометри і сягав десяти метрів заввишки.
Варто зазначити, що пожежа спалахнула на одному із земельних наділів, які були розпайовані із колишніх земель запасу та резерву. Передача лісових угідь у приватну власність як орних земель стала можливою через через те, що хоч землі фактично вкриті п’ятиметровими соснами, у документах, що є в Держгеокадастрі України, значаться як «орні землі», а не як «землі лісогосподарського призначення». Відтак, нові власники на викорчовування та рубку лісу мають усі права. Проте, за пожежу, яка розпочалася із спалювання порубкових рештків сосни, що залишилася після вирубки деревини, власнику земельного наділу доведеться відповідати відповідно до чинного законодавства України. А ще – відшкодувати державі матеріальні та екологічні збитки.
До слова, адміністративна відповідальність для громадян вимірюється штрафом у 320-350 гривень, для посадовців фінансові санкції вищі – до 1200 гривень. Їх стягувати мала б Держекоінспекція. Є й кримінальна відповідальність, яка вимірюється позбавленням волі до десяти років. Дізнання у таких справах здійснюють правоохоронці.

Для довідки: за масштабні пожежі лісів та торфовищ, які спалахнули минулого року на Ізяславшині та знищили понад 400 гектарів лісів, ніхто так і не поніс покарання. Досі триває слідство. Відтак, і завдані мільярдні збитки ніхто не відшкодував. Натомість цього року на території області вже трапилося 13 пожеж у екосистемах краю. Внаслідок них завдано значні матеріальні збитки. Зокрема, у двох випадках зафіксовано перекидання вогню на житловий сектор.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього