На Хмельниччині  з’явиться Агенція регіонального розвитку
Основним завданням цієї неприбуткової установи має стати допомога громадам краю у залученні інвестиційних та грантівських коштів у розвиток територій.На Хмельниччині  з’явиться Агенція регіонального розвитку
В Хмельницькій області на виконання статей закону України «Про засади державної регіональної політики» розпочата робота над створенням Агенції регіонального розвитку.
Основним завданням цієї неприбуткової установи має стати допомога громадам краю у залученні інвестиційних та грантівських коштів у розвиток територій. Зокрема, об’єднаних територіальних громад, сіл та міст Хмельниччини. Обовязком фахівців агенції має стати пошук грантодавців, написання, захист та супровід інвестиційних проектів. Допомога у реалізації мікропроектів та масштабних задумів з розвитку регіону. Агенція регіонального розвитку створюється з метою сприяння використанню внутрішнього потенціалу Хмельниччини на засадах публічно-приватного партнерства. Наразі процес становлення нової інституції знаходиться на етапі обєднання засновників та перемовин. Поки що серед її фундаторів обласна державна адміністрація та депутати Хмельницької обласної ради (свою готовність вони підтвердили позитивним голосуванням на останній сесії Хмельницької обласної ради, яка відбулася 21 квітня – авт.). Окрім органів місцевого самоврядування та виконавчої влади регіону серед засновників уже є Хмельницька торгово-промислова палата. Відповідно до статей закону, серед засновників цієї неприбуткової структури можуть бути і вищі навчальні заклади, наукові установи, профільні громадські об’єднання регіону, об’єднання підприємців та організації роботодавців тощо. Варто зауважити, що Агенція регіонального розвитку, відповідно до нормативних актів, покликана діяти не на користь засновників, а лише третьої сторони, – тобто на користь громади. Водночас внески у статутний фонд нової структури засновниками – не передбачені. За логікою речей така установа мала би бути госпрозрахунковою, бо ж має заробляти принаймні на те, аби платити фахівцям, які створюватимуть та захищатимуть оті проекти перед грантодавцями. Однак, поки не зрозуміло: за чий кошт існуватиме Агенція регіонального розвитку, адже відповідно до рекомендацій, Кабінету міністрів України вона має бути неприбутковою установою.
Наразі закрадається сумнів, що новоутворені інституції, які, до речі, незабаром мають з’явитися в усіх регіонах нашої держави (а подекуди на папері уже й створені – авт.), справді зможуть стати незалежними від влади, достатньо автономними, фінансово забезпеченими, інтелектуальними структурами, котрі здатні бути активними гравцями у прогнозуванні та проектуванні регіонального розвитку, через свій авторитет та знання бути корисним для всіх гравців регіонального розвитку.

Для довідки: «Агéнція регіонáльного рóзвитку (АРР) — інституція, яка іноді утворюється у регіонах з метою сприяння використанню внутрішнього потенціалу певної території. Основною її місією є узагальнення „колективного інтересу” до розвитку цієї території. Діяльність АРР у Європі координує міжнародна громадська організація EURADA. Для виконання цієї ролі АРР має відповідати таким критеріям: сприйматися як інституційний механізм регіонального розвитку органами державної влади, місцевим та регіональним самоврядуванням, політичними структурами; координувати свою діяльність з державними та самоврядними структурами і водночас зберігати автономію у прийнятті рішень, зокрема, мати власну стратегію місцевого чи регіонального розвитку; володіти фінансовими ресурсами для реалізації узгоджених з місцевою владою проектів регіонального розвитку; мати кваліфікований персонал».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього