На Хмельниччині власники інвестиційних активів почали декларувати  отримані прибутки
Перші дві декларації про доходи, отримані як інвестиційний прибуток від продажу інвестиційних активів подали до органів Державної фіскальної служби мешканці Хмельницької області.На Хмельниччині власники інвестиційних активів почали декларувати  отримані прибутки
Перші дві декларації про доходи, отримані як інвестиційний прибуток від продажу інвестиційних активів подали до органів Державної фіскальної служби мешканці Хмельницької області.
При цьому податківці наголошують, що практика минулих років нерідко породжувала факти, коли окремі громадяни не декларували отриманий ними інвестиційних дохід, що призводило до перевірок та накладання фінансових санкцій.
Тому саме одним із випадків, коли громадяни повинні декларувати свої доходи, є отримання ними інвестиційного доходу. А саме, якщо платник у 2014 році отримав інвестиційний дохід, то він зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня 2015 подати декларацію про майновий стан і доходи.
При цьому надавати таку податкову декларацію громадянину необхідно навіть за умови здійснення операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів через професійного торговця цінними паперами, включаючи банк. Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу.
До операцій з інвестиційними активами, які підлягають обов’язковому декларуванню, належать: обмін інвестиційного активу на інший інвестиційний актив, зворотній викуп або погашення інвестиційного активу його емітентом, який належав платнику. Окрім того, повернення платнику коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі його виходу з числа засновників (учасників) чи ліквідації емітента також віднесено до операцій, дохід від здійснення яких треба декларувати.
Щоб правильно заповнити декларацію про отриманий дохід, декларант повинен скористатися даними обліку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами, який ведеться платником самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
Нагадаємо, декларацію про майновий стан і доходи громадяни подають до 1 травня 2015 року до органу ДФС за місцем своєї реєстрації. Прихильникам сучасних інформаційних технологій для подання декларацій варто скористатися сервісом «Декларування online».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього