На Хмельницькій АЕС планують впровадити комплекс з переробки радіоактивних відходів
1-2 грудня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено зустріч із представниками ТОВ «Делен» та фахівцями фірми «NUKEM Technologies GmbH» (Німеччина) в галузі поводження з радіоактивними відходами АЕС за участі керівників та провідних фахівців відповідного підрозділу атомної станції.На Хмельницькій АЕС планують впровадити комплекс з переробки радіоактивних відходів
1-2 грудня цього року на Хмельницькій АЕС було проведено зустріч із представниками ТОВ «Делен» та фахівцями фірми «NUKEM Technologies GmbH» (Німеччина) в галузі поводження з радіоактивними відходами АЕС за участі керівників та провідних фахівців відповідного підрозділу атомної станції.
В рамках технічного візиту було презентовано проект комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ) у ВП ХАЕС, який, за словами заступника головного інженера із загальностанційних об’єктів Геннадія Панасенка, вже пройшов державну експертизу, та отримав позитивний експертний висновок. Нині проект КПРВ знаходиться в Кабінеті Міністрів України на етапі погодження та затвердження. Даний проект реалізує рішення Закону України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами» та Комплексної програми поводження з РАВ в ДП «НАЕК« Енергоатом » на період 2012-2016 роки.
Впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ) забезпечить зменшення обсягу РАВ, які утворюються в процесі експлуатації і вже знаходяться в сховищах, а також готовність до передачі кондиціонованих відходів до спеціалізованих підприємств для захоронення. В результаті, зменшиться ризик виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище.
Під час зустрічі представники NUKEM ознайомили із застосуванням різних варіантів термічної обробки РАВ та передали у ВП ХАЕС матеріали для вивчення і використання в роботі. Фахівці компанії надали також інформацію щодо нових розробок в даній галузі.
Як зауважив Геннадій Панасенко, нині здійснюється детальний аналіз представлених варіантів термічної обробки радіоактивних відходів. У 2016 році заплановано проведення міжнародного тендеру на постачання відповідного обладнання для комплексу з переробки радіоактивних відходів , який буде здійснено ДП «НАЕК «Енергоатом».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього