На Хмельницькій АЕС презентували нове обладнанняСучасна діюча схема поводження з радіоактивними відходами (РАВ) на АЕС передбачає їх збір в місцях утворення, сортування за категоріями активності та транспортування в місця зберігання – осередки пристанційних сховищ. Стан зберігання радіоактивних відходів відповідає встановленим нормам, правилам і стандартам радіаційної безпеки, що діють в Україні.
Проте зазначені сховища не розраховані на їх тривале зберігання, тому сьогодні активно проводяться заходи щодо створення сучасної інфраструктури для переробки, кондиціонування РАВ та подальшої їх передачі на захоронення державним спеціалізованим підприємствам.
Саме з цією метою, 12 грудня 2013 року на Хмельницькій АЕС відбулася презентація обладнання та технологій з переробки радіоактивних відходів АЕС американської фірми «Nu Vision Engineering» (США) разом з науково-виробничою фірмою «Інформація та технології». Президент і головний виконавчий директор «NuVision Engineering» Ван Беннет Уокер, віце-президент Мартин Чарльз Уильямс та головний керівник проектів Джон Блей Риттер представили презентацію проектів, реалізацію яких здійснює їх фірма.На Хмельницькій АЕС презентували нове обладнанняСучасна діюча схема поводження з радіоактивними відходами (РАВ) на АЕС передбачає їх збір в місцях утворення, сортування за категоріями активності та транспортування в місця зберігання – осередки пристанційних сховищ. Стан зберігання радіоактивних відходів відповідає встановленим нормам, правилам і стандартам радіаційної безпеки, що діють в Україні.
Проте зазначені сховища не розраховані на їх тривале зберігання, тому сьогодні активно проводяться заходи щодо створення сучасної інфраструктури для переробки, кондиціонування РАВ та подальшої їх передачі на захоронення державним спеціалізованим підприємствам.
Саме з цією метою, 12 грудня 2013 року на Хмельницькій АЕС відбулася презентація обладнання та технологій з переробки радіоактивних відходів АЕС американської фірми «Nu Vision Engineering» (США) разом з науково-виробничою фірмою «Інформація та технології». Президент і головний виконавчий директор «NuVision Engineering» Ван Беннет Уокер, віце-президент Мартин Чарльз Уильямс та головний керівник проектів Джон Блей Риттер представили презентацію проектів, реалізацію яких здійснює їх фірма.
Напрямок роботи «Nu Vision Engineering»- це здійснення проектів «під ключ» тільки в ядерній галузі за тематикою – переробка твердих радіоактивних відходів та розробки пасивних систем безпеки. Фірма має ліцензію на застосування обладнання в багатьох країнах світу, зокрема, їх проекти були реалізовані в Росії на Курській та Смоленській АЕС, проводяться роботи в Литві на Ігналинській АЕС. Представники фірми надали свої пропозиції щодо можливої співпраці з придбання та встановлення на Хмельницькій АЕС обладнання, за допомогою якого здійснюється вилучення, дезактивація, сортування, фрагментація, спалювання та пресування РАВ.
Варто зазначити, що Хмельницька АЕС поки єдина АЕС України, де американці рекламують своє обладнання.
З боку Хмельницької АЕС на презентації були присутні фахівці Хмельницької АЕС, які мають безпосереднє відношення до робіт з поводження з радіоактивними відходами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього