На Хмельницькій АЕС проведуть експертизу
Найближчим часом не будуть розпочаті роботи зі спорудження двох блоків на майданчику Хмельницької АЕС.На Хмельницькій АЕС проведуть експертизу
Найближчим часом не будуть розпочаті роботи зі спорудження двох блоків на майданчику Хмельницької АЕС. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

\”Добудови ХАЕС найближчим часом не буде … Необхідно отримати додаткову інформацію від експертів про доцільність реалізації проекту на існуючих конструкціях, – сказав він на засіданні комітету Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу (ПЕК).

В кінці січня 2016 року Міненерговугілля направило НАЕК \”Енергоатом\” і НЕК \”Укренерго\” лист про необхідність додаткового вивчення доцільності завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) на існуючих конструкціях.

Як повідомляє Подільська.інфо, з посиланням на газету \”Сегодня\”, згідно з документом, в рамках підготовки оновленого техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) на спорудження третього і четвертого блоків ХАЕС необхідно провести додаткову незалежну експертизу за розрахунками міцності наявних конструкцій та їх відповідності вимогам безпеки експлуатації ядерних установок.

У Міненерговугілля також вважають за необхідне додатково проаналізувати ризик залучення до будівництва блоків чеської Skoda JS a.s., оскільки власником компанії є російська компанія (ВАТ \”Об\’єднані машинобудівні заводи\” – Ред.).

\”Енергоатом\” є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує Запорізьку, Південно-Українську, Рівненську і Хмельницьку станції з 15 енергоблоками, оснащеними водо-водяними енергетичними реакторами, загальною встановленою електричною потужністю 13,835 тис. МВт.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Хмельницькому “чорний археолог” через сайт оголошень намагався продати пістолет часів Другої світової війни

Учора в центрі Хмельницького поліцейські затримали 29-річного чоловіка,