24 вересня 2014 року Хмельницьку АЕС відвідали незалежні експерти – представники фірми “PLEJADES GmbH” Зоран Дрейс Уокер та Уве Фрайберг (Німеччина)
На Хмельницькій АЕС реалізується проект за підтримки ЄСНа Хмельницькій АЕС реалізується проект за підтримки ЄС
24 вересня 2014 року Хмельницьку АЕС відвідали незалежні експерти – представники фірми “PLEJADES GmbH” Зоран Дрейс Уокер та Уве Фрайберг (Німеччина).
Метою відвідання було ознайомлення з ситуацією щодо поводження з радіоактивними відходами на ВП «Хмельницька АЕС». Цей візит відбувся в рамках реалізації проекту «Підтримка при поводженні з радіоактивними відходами в Україні», загальною метою якого є оптимізація національної структури (транспортно-технологічної схеми) поводження з радіоактивними відходами (РАВ).
Проект фінансується Європейським Союзом у межах щорічної «Програми дій з ядерної безпеки в рамках співробітництва» і спрямований на формування комплексної та послідовної стратегії поводження з ядерними відходами в Україні.
Серед питань, що обговорювались: технології переробки РАВ, спецтранспорт, контейнери для РАВ, пропозиції щодо технологій переробки РАВ на Хмельницькій АЕС. Експерти оглянули приміщення цеху дезактивації і поводження з РАВ та цеху радіаційної безпеки – місця зберігання, транспортування та переробки РАВ. Були обговорені пропозиції щодо впровадження нових технологій переробки і передачі РАВ для захоронення.
З метою аналізу доцільності, продуктивності та ефективності незалежні експерти періодично проводитимуть оцінку відповідних етапів проекту.

ДОВІДКОВО:
До радіоактивних відходів (РАВ) відноситься такі відходи виробництва, що не підлягають подальшому використанню – розчини, вироби, матеріали, обладнання, апаратура, грунт, які містять радіонукліди в кількостях, що перевищують безпечні значення.
Радіоактивні відходи поділяються на рідкі, тверді і газоподібні.
Рідкі відходи утворюються при роботі установок водно-хімічного режиму технологічних контурів реакторної установки та очищення води, за рахунок протікання теплоносія, а також у процесі дезактивації обладнання, приміщень і спецодягу.
Тверді радіоактивні відходи на АЕС утворюються в технологічних процесах при експлуатації обладнання реакторного відділення та спецкорпусу, при планових і капітальних ремонтах (технологічне обладнання, датчики, трубопроводи, інструмент, одяг і т. п.).
Відповідно до вимог нормативних актів з безпеки на АЕС України діє Комплексна програма поводження з радіоактивними відходами у ДП «НАЕК «Енергоатом».
Поводження з РАВ на Хмельницькій АЕС здійснюється надійно, з дотриманням всіх вимог і норм безпеки, які постійно підвищуються.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього