На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторівЗ 21 січня 2014 року на Хмельницькій атомній електростанції розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС). До складу місії увійшли російські експерти Московського центру ВАО АЕС, а також представник ВАО АЕС на майданчику Хмельницької атомної станції. Мета візиту – надання кращої світової практики та обмін досвідом з питань культури безпеки ремонтного персоналу атомних електростанцій.З 21 січня 2014 року на Хмельницькій атомній електростанції розпочала роботу місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС). До складу місії увійшли російські експерти Московського центру ВАО АЕС, а також представник ВАО АЕС на майданчику Хмельницької атомної станції. Мета візиту – надання кращої світової практики та обмін досвідом з питань культури безпеки ремонтного персоналу атомних електростанцій.

На установчій нараді генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко ознайомив гостей із основними виробничими показниками діяльності підприємства та доповів про готовність працювати на досягнення максимального результату з вдосконалення безпечної та надійної роботи атомної електростанції. За словами керівника ВП ХАЕС, культура безпеки атомної станції є пріоритетом та необхідністю при виконанні всіх ремонтних робіт. До процесу формування культури безпеки залучено увесь персонал, починаючи з вищого адміністративного рівня.

Особлива увага керівництва ХАЕС спрямована на забезпечення приорітету безпеки населення та охорони навколишнього середовища над іншими напрямками діяльності Хмельницької АЕС, дотримання вимог норм правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Також це стосується підтримки та підвищення культури безпеки персоналу, досягнення максимально безпечного рівня експлуатації енергоблоків. Також значна увага приділяється питанню відповідності кращій світовій практиці та стандартам з безпеки МАГАТЕ.

Радник Московського центру ВАО АЕС Олександр Астанов зауважив, що дана місія буде корисною як для вдосконалення виробничих процесів на Хмельницькій АЕС, так і для подальших напрацювань експертів

Довідково

ВАО АЕС – всесвітня організація операторів АЕС. Передумовою створення ВАО АЕС стала аварія на Чорнобильській АЕС в 1986 році. ВАО АЕС була створена після Чорнобильської аварії операторами АЕС всього світу, які прагнули зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібної аварії. Офіційно про створення ВАО АЕС було проголошено на установчій асамблеї 15 травня 1989 року в Москві.

ВАО АЕС – некомерційна, ненаглядова організація, не дає консультацій з проектним питань і не є фінансовою установою. У ВАО АЕС немає інших інтересів, крім забезпечення ядерної безпеки.

На даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми. В структуру ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.

За матеріалами: Урядового порталу

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього