У селі Параївка  відкрили чергову на Кам’янеччині сонячну електростанцію на 30 кВт. Розташована вона на 45 сотках і складена із 9 модульних блоків. Вони збирають сонячну енергію, яка через трансформаторну підстанцію надходить у загальну мережу – повідомляє “Подолянин”. Ініціатор цього дітища – місцевий підприємець Олександр Горчаков. Розвиває тут сільське господарство, зайнявся садівництвом, вирощує адаптований до наших умов фундук.

Сонячну електростанцію створив більше для власних потреб. “Розумію, що зможу виготовити стільки електроенергії, щоб лише перекрити свої витрати, – каже Олександр. – Тому особливого прибутку не очікую. Але позитив у тому, що тепер матиму енергетичну стабільність і незалежність.” Дійсна сонячна електростанція є приватною.ЇЇ потужність максимальна , тому що закон про “Зелений тариф” не дозволяє монтувати фотовольтаічні електростанції більш ніж 30 кВт.

За інформацією “Агенції з енергоефективності України ” кількість сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах зросла з 94 до 625, з яких 19 станцій знаходиться в Хмельницькій області. Що стосується юридичних осіб, то на сьогоднішній день на території України за «зеленим тарифом» як юридичні особи працюють 110 сонячних електростанцій загальною встановленою потужністю 474,6 МВт (без АР Крим), з них 36 станцій вмонтовані на дахах або фасадах потужністю 2,9 МВт. На сьогодні в Хмельницькій області розташовано 3 наземні сонячні електростанції загальною встановленою потужністю 7 МВт – повідомив представник кампанії Зелені системи Поділля Володимир Грицанчук

 

Залиште коментар

Також по темі