Stethoscope

І на первинному, і на вторинному рівнях надання медичної допомоги – у краї все ще не вистачає лікарів. Так, за словами головного терапевта Хмельниччини Аліни Костенко, на первинній ланці рівень укомплектованості посад лікарів знизився до 80%. А у 9-ти Центрах цифра ще менша, передає “Поділля-центр”.

Не вистачає фахівців окремих спеціальностей і на вторинному рівні: у 14-ти центральних районних лікарнях відсутні пульмонологи, лише у 4-х підготовлені терапевти з ревматології, а з нефрології та гастроентерології – у 5-ти. Звісно, що така ситуація не сприяє підвищенню якості спеціалізованої допомоги, – каже Аліна Костенко.

До слова, за даними обласного центру здоров’я, первинна медична допомога в області організована згідно з усіма вимогами. Уже понад три роки в усіх районах та у Кам’янці-Подільському працюють Центри первинної медико-санітарної допомоги. Три були створені торік – при Чорноострівській, Меджибізькій та Сатанівській ОТГ. З цього року запрацювали ще два Центри у місті Хмельницькому. Не створений юридично самостійний Центр тільки у Нетішині. Загалом, в краї працюють 235 лікарських амбулаторій, 151 з яких – у сільській місцевості.

Залиште коментар

Також по темі

У Хмельницький привезли тропічну малярію з Цейлону. Хворий у обласній інфекційній

На початку липня  в Хмельницьку міську інфекційну лікарню