Рівень кисню у Південному Бузі досяг нижче мінімального. Про це розповів начальник відділу державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Олег Ліщук для видання Слово и Дело.

Повідомляється, що у районі хмельницького міського пляжу місцеві мешканці спостерігали клуби пару та різкий запах аміаку. На місці події інспектори-екологи відібрали проби води та заміряли рівень кисню в річці.

Рівень кисню у воді нижче мінімально допустимого. При нормі 4 мг на кубічний дециметр, пристрої зафіксували 3,8. Інші інструментально-лабораторні дослідження будуть відомі через кілька днів”, – каже Олег Ліщук.

Екологи кажуть, що рибу у річці потрібно рятувати: робити ополонки та лунки у льодові, щоб риба не загинула від задухи.

Крім того, як повідомляють у Департаменті екології та природних ресурсів Хмельницької обласної адміністрації,  не краща ситуація з біохімічним споживанням кисню і на інших річках області. Нещодавно Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Горинь, Хомора, Південний Буг, Бужок та Дністер.

Показник біохімічного споживання кисню у поверхневих водах басейну річки Дністер перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 1,9 рази. Також цей показник  перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення: у 2,1 рази у воді р.Хомора (водозабір м.Полонне), у 2,4 рази – р.Случ (с.Чернелівка, зона водозабору), у 2,5 рази – р.Горинь (м.Славута, зона впливу ХАЕС), – кажуть у обласному Департаменті екології та природних ресурсів.

 

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні