Хмельничани залишилися винними комунальникам і у новому році
Для стабільного функціонування житлово-комунального господарства міста та своєчасного надання послуг в умовах складної економічної ситуації в державі та обмежених можливостей місцевих бюджетів вирішального значення набуває сумлінне ставлення населення до оплати за отримані послуги.Хмельничани залишилися винними комунальникам і у новому році
Для стабільного функціонування житлово-комунального господарства міста та своєчасного надання послуг в умовах складної економічної ситуації в державі та обмежених можливостей місцевих бюджетів вирішального значення набуває сумлінне ставлення населення до оплати за отримані послуги. Аналіз стану розрахунків мешканців міста за спожиті за минулий рік комунальні послуги, проведений департаментом економіки міської ради, свідчить, що не всі хмельничани свідомо ставляться до обов’язку вчасно сплачувати за звичні зручності: воду, тепло, обслуговування житла тощо.
Заборгованість жителів міста за всі види житлово-комунальних послуг, що надаються комунальними підприємствами міста, станом на 1 січня 2015 року становить понад 32 млн. грн.

Не може не турбувати той факт, що попри високий рівень оплати хмельничан теплопостачальним підприємствам за грудень 2014 року – 108,6 %, порівняно із початком року заборгованість за послуги з теплопостачання за січень-грудень збільшилась майже на 2,3 млн. грн. і за підсумками року становить більше 16,6 млн. грн.

Не зважаючи на низку позитивних напрацювань та жорстких заходів, вжитих до злісних боржників міським комунальним підприємством \”Хмельницькводоканал\”, повільно покращується ситуація з розрахунками за спожиті послуги водопостачання. Так, впродовж минулого року борг хмельничан комунальному підприємству зріс на понад 1,7 млн. грн. і на 1 січня 2015 року становить майже 6,4 млн.грн. Рівень проплат хмельничан за цей вид послуг за січень-грудень ставить лише 96,8 %.

За послуги, які надають житлово-експлуатаційні контори міста, на початок січня хмельничани мають борг 7,2 млн. грн. Від початку року цей показник збільшився на понад 505 тис.грн., рівень проплат за цей період становить 98,8% від нарахованої суми. Хоча, додає оптимізму те, що за грудень минулого року хмельничани розрахувались за послуги ЖЕКам на 117,5%.
За вивіз твердих побутових відходів на початок січня хмельничани заборгували ХКП \”Спецкомунтранс\” майже 6,4 млн. грн. Від початку року
заборгованість збільшилась на 1,7 млн. грн.

Негативний досвід інших українських міст мав би стати для хмельничан певною засторогою – якщо хочемо отримувати послуги від комунальників, зобов\’язані вчасно платити за ці послуги.

Нині ж ситуація досить непроста. Якщо така тенденція збережеться, тоді й хмельничанам доведеться розпрощатися із звичним комфортом.
Зважаючи на це, міська влада закликає хмельничан усвідомити, що від вчасності та повноти оплати за спожиті комунальні послуги багато в чому залежить якість та повнота надання цих послуг, якісна робота житлового господарства міста.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього