На Поділлі освячено новий храм
Сьогодні, коли багато православних українців визволяється з московського духовного полону та повертається до рідного Українського Православ’я – Української Православної Церкви Київського Патріархату, гостро постала проблема нових храмів.На Поділлі освячено новий храм
Сьогодні, коли багато православних українців визволяється з московського духовного полону та повертається до рідного Українського Православ’я – Української Православної Церкви Київського Патріархату, гостро постала проблема нових храмів. Але, у часі війни та економічних проблем, будівництво нових церков робиться справжнім подвигом священика і громади. Розуміючи це, правлячий архієрей Хмельницької єпархії, Високопреосвященний Владика Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, приділяє велику увагу та надає всю можливу підтримку парафіям, що жертовно працюють на будівництво власної святині, повідомляє прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.

Саме тому, освячення кожного храму нашої єпархії – це велике свято не тільки громади, а й всієї повноти Українського Православ’я на Поділлі.

Так, в суботу, 18 жовтня /31 жовтня, в день святого апостола і євангеліста Луки, Високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський, керуючий Хмельницькою єпархією, здійснив архіпастирський візит до громади на честь Казанської ікони Божої Матері села Гнатівці, Хмельницького повіту, з нагоди великого свята – освячення новозбудованого храму.

На Поділлі освячено новий храм На Поділлі освячено новий храм

Потрібно зауважити, що будівництво храму потребувало великої жертовної праці. Вся сільська громада близько десяти років тяжко трудилася, не шкодуючи ні сил, ні коштів для будівництва святині. І ось, нині ця мрія здійснилася. Велике зібрання вірян – і старих, і малих стало свідками неординарної події – освячення архієрейським чином престолу та храму, яке здійснив митрополит Антоній у співслужінні настоятеля та запрошеного духовенства: районного благочинного – митрофорного протоієрея Андрія Мельника, митрофорних протоієреїв Василя Бутковського та Михайла Мартинюка, протоієреїв Івана Кашараби та Миколая Катрича, священика Романа Гриціва.

Також, відзначаючи жертовну працю при будівництві святині, Владика вручив церковні подячні грамоти як окремим вірянам, так і цілим родинам, що найбільше прилучилися до зведення храму Божого. Крім того, архієрей нагородив настоятеля храму – ієрея Тараса Швеця черговою нагородою – наперсним хрестом.

Варто зауважити, що ніхто не лишився байдужим до змісту промов. Сльози щастя і смутку проступали на очах нашого архієрея, Високопреосвященного Владики Антонія, священиків та вірних. Це було щастя від нашого росту та духовного єднання, а смуток – від війни та її жахливих наслідків, від того, що багато добрих людей відходить від нас до Господа.

Також вірні, вже традиційно, мали змогу неформально поспілкуватися зі своїм правлячим архієреєм та почути його архіпастирські настанови.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього