На роботодавців Хмельниччини очікують знижені ставки ЄСВ
З 1 січня 2015 року юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, можуть застосовувати коефіцієнт 0,4 до зазначеної ставки ЄСВ. Тобто розмір внеску фактично може бути зменшений у два з половиною разиНа роботодавців Хмельниччини очікують знижені ставки ЄСВ
З 1 січня 2015 року юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, можуть застосовувати коефіцієнт 0,4 до зазначеної ставки ЄСВ. Тобто розмір внеску фактично може бути зменшений у два з половиною рази.

Приміром, якщо в 2014 році роботодавець сплачував ЄСВ за ставкою 37 відсотків, то, застосувавши цей коефіцієнт, він сплатить лише 14,8 відсотка, повідомляють Територіальні органи ДФС у Хмельницькій області.

Разом з тим такий коефіцієнт можна застосовувати за умови виконання платником одночасно наступних умов:

1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, в 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування ЄСВ не перевищує в 2,5 рази або більше загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнта 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування ЄСВ платника за 2014 рік на загальну базу нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30 відсотків порівняно із середньою заробітною платою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складе не менше 700 гривень;

4) середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат.

Також з 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати або винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, встановлені для роботодавців — юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, застосовуватимуться з коефіцієнтом 0,6.
Звертаємо увагу, що до ставки ЄСВ, який сплачують самі працівники, коефіцієнт не застосовується, тому як і раніше з їхніх зарплат буде утримуватися внесок у розмірі 3,6 відсотка.

Довідково: дана норма передбачена Законом України від 28.12.2014 року № 77-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього