На Славутчині стартувала Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України»
Вже мирних літ немало відшуміло
Відтоді, як скінчилася війна
Та у строю ще наші ветерани
Їх мужність й слава й досі окриля.
Вже мирних літ немало відшуміло
Відтоді, як скінчилася війна
Та у строю ще наші ветерани
Їх мужність й слава й досі окриля.


Багато часу минуло від тоді, як пролунали залпи салюту на честь перемоги над лютим ворогом у Великій Вітчизняній війні. Який же кривавий шлях довелося пройти нашим воїнам задля того, аби цей день настав. Мабуть, немає жодної української родини, яку б не торкнулася війна. Ціною власного життя наші предки подарували нам мирне небо та безхмарне майбутнє. А тому наш священний обов\’язок зберегти та передати прийдешнім поколінням пам\’ять про славетні подвиги тих, чиї імена назавжди закарбовані на плитах пам\’ятників, обелісках, хто похований у братських могилах, та хто навіки зник безвісти.

9 травня 2015 року виповнюється 70 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Згідно з Указом Президента України В.Ф.Януковича 2015 рік оголошений Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. В рамках виконання цього Указу та з метою вшанування пам\’яті про подвиг наших воїнів-захисників в Україні стартувала Всеукраїнська естафета пам\’яті \”Слава визволителям України\”. Ця естафета пам\’яті присвячена Великій Перемозі. Саме почуття Великої Перемоги, як ніщо інше, єднає народ. Особливо приємно, що в цій естафеті бере участь молодь. Це вселяє впевненість у тому, що естафета Пам\’яті буде тривати нескінченно, тому що події Великої Перемоги заслуговують на це, адже Велика Вітчизняна війна – це трагічна дата у нашій історії. Все, що пов\’язане з цією страшною війною, навіки викарбовано в історичній та генетичній пам\’яті народу, тому ми згадуємо і не повинні ніколи забувати про людей, які у грізні роки війни виявили мужність та відвагу у битві з ворогом.
9 січня цього року Всеукраїнську естафету пам’яті \”Слава визволителям України\” від Житомирської області прийняла, в день свого звільнення, Полонщина. Днями вона стартувала у Славутському районі. Саме з цього західного напрямку нашої області в січні далекого 1944 року війська Першого українського фронту розпочали звільнення населених пунктів Хмельниччини від фашистських окупантів. Естафета «Від села до села» пройде всіма селами Славутського району в ті дні, коли вони звільнялись у далекому 1944 році.

18 січня, вона стартувала в Славутському районі. Урочистості з нагоди проходження в районі Всеукраїнської естафети пам\’яті \”Слава визволителям України\” розпочалися покладанням квітів до пам\’ятника загиблим славутчанам. У церемонії взяли участь голова Славутської районної державної адміністрації О.Несен, заступник голови районної ради П.Притуляк, міський голова В.Сидор, а також молодь та ветерани району і міста.

Після цього на центральній площі вишикувалися колони ветеранів війни та жителів. Під марш духового оркестру усі спільно вирушили до Пантеону Слави, де також покладанням квітів вшанували пам\’ять людей, які ціною власного життя подарували мирне небо своїм дітям та онукам. Після покладання квітів учасники урочистої ходи направилися до міського палацу культури, де розгорталися основні події сьогоднішнього дня.

На другому поверсі закладу культури усі бажаючі мали змогу оглянути пересувну виставку фотоплакатів «Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років». В самому ж залі Палацу культури відбулось основне дійство – урочиста церемонія старту Всеукраїнської естафети пам\’яті \”Слава визволителям України\” на Славутчині.

Першим до ветеранів бойового і трудового фронтів, переможців Великої Вітчизняної війни, шановних гостей та учасників урочистого зібрання звернувся голова райдержадміністрації О.Несен, який привітав присутніх з 70-ю річницею визволення території району від фашистських загарбників. У своєму виступі Олег Анатолійович звернувся до історичних подій, що відбувалися на території району в період його окупації фашистами та зазначив: «Славутчина береже пам\’ять про своїх героїв. Минуле не можна забути, бо ж про нього нагадують пам\’ятники, меморіальні дошки, книги спогадів, ордени і медалі на грудях ветеранів. Патріотизм, життєва мудрість, сила духу наших ветеранів – це зразок для молодого покоління. Виконуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо соціального захисту ветеранів, районна влада прикладає всіх зусиль аби жоден ветеран не був позбавлений уваги та турботи. Посилення уваги до умов життя ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, вжиття заходів по їх кращому соціальному захисту, та, звісно, збереження правдивої історії Перемоги Великої Вітчизняної війни буде постійним у роботі районної влади».

Після офіційних виступів спільно з міським головою В.Сидором та ветеранами Великої Вітчизняної війни Олег Анатолійович засипав землю в капсулу пам\’яті, яка 20 лютого, в рамках проведення естафети по області, буде передана Білогірському району. Таким чином, починаючи з сьогоднішнього дня естафета пам\’яті «Слава визволителям України» крокує Славутським районом. Після офіційної частини усі мали змогу насолодитися чудовою концертною програмою. Сльози на очах ветеранів виступали коли звучали мелодії 70-річної давнини, адже під ці звуки у пам\’яті спливали події тих далеких років. Представники молодого покоління затамувавши подих, слухали коли Олена Бабаянц декламувала авторський вірш «Листи з фронту».

Під час сьогоднішнього заходу, на якому зустрілися гіркота подій і втрат Великої Вітчизняної війни та радість від Великої Перемоги, як ніколи відчувався зв\’язок поколінь – молоддю та ветеранами, минулим та сьогоденням.

Слава Вам, визволителі України! Міцного здоров\”я Вам, довгих років життя, щастя , миру і радості .Любові і шани від близьких Вам людей!

За матеріалами Славутської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього