На Славутчині триває війна за надра
Де в Улашанівці правда «закопана»?На Славутчині триває війна за надра
Підприємство «Кансталь» у 2013 році отримало згоду від сільської ради на початок розробки кар’єру . Однак влада змінилася разом із ставленням людей до видобування піску у їхньому селі. Мешканці Улашанівки категорично проти буріння, мовляв від цього прості люди нічого не отримають.
Про зазначену глибину мова не велася, адже дозвіл дає можливість підприємству видобувати лише 5% надр. А в селі є люди, які без будь-яких документів копають, не мало не багато, по тонні піску.
Нинішній сільський голова в усьому підтримує людей. Каже, що розпоряджатися землею має село. Але ж земля державного значення і дозвіл на розробку кар’єру видавали у Києві.
Ділянка розташована за межами села і спеціальний дозвіл підтверджує, що земля державного значення. Та й сільський голова через декілька хвилин сказав те саме.
Однак змиритися із цим люди не можуть. Мешканці села неодноразово перекривали дорогу, аби привернути увагу влади. Хоча і районна, і обласна ради свою згоду на діяльність підприємства уже дали. До того ж ніякої загрози тут не бачать, але 1300 селян переконати у цьому важко.
Зараз на території ділянки, на якій незабаром має з’явитися кар’єр, стоїть вагончик з охороною від підприємства. Поруч час від часу розбивали табір селяни, а декілька днів тому таке сусідство перетворилося у справжнє протистояння. У охоронців двоє невідомих кинуло «коктейль Молотова», від чого все навколо охопив вогонь.
Люди переконують, що «Кансатль», ще не маючи на руках усіх документів, почало роботу у кар’єрі, викликали поліцію аби зупинити розкопки. Але правоохоронні органи про цей факт ні сном, ні духом.
Чутки селом поширюються дуже швидко, і з подробицями. Можливо, саме тому переконати людей у тому, що загроза відсутня, досі не вдалося.
Спеціальний дозвіл на користування надрами у підприємства є, узгодження з усіма необхідними інстанціями теж. Тож «Кансталь» має законні підстави на початок робіт.
А визначити, чи може зникнути вода після початку робіт, представники підприємства не можуть. Самі мешканці категорично проти, адже тоді підстав для заперечень у них не буде. На проведення експертизи є ухвала суду, проте селяни її ігнорують.
Аби якось залагодити конфлікт з людьми, представники підприємства хочуть укласти соціальну угоду з сільською радою і нададуть людям більше 100 робочих місць.
Тож протести та радикальні дії селян виглядають необґрунтовано. Хіба що у конфлікті з’являється і третя сторона, якій дуже не хочеться, щоб у кар’єрі працювало ПП «Кансталь». Адже навряд чи селяни палили б шини та перекривали дорогу підприємству із законними підставами роботи. Якщо тільки їм хтось не підкинув таку ідею.

Подробиці – у сюжеті 33 каналу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього