На Славутчині відкриють пам'ятний знак Січневим повстанцям
30 серпня у Славутському районі відкриють пам\’ятний знак Січневим Повстанцям, які полягли неподалік Миньковець у 1863 році під час битви з російськими окупантами.На Славутчині відкриють пам'ятний знак Січневим повстанцям
30 серпня у Славутському районі відкриють пам\’ятний знак Січневим Повстанцям, які полягли неподалік Миньковець у 1863 році під час битви з російськими окупантами. Спочинок у миньковецькому лісі знайшли Поляки і Українці, які боролись за \”Вашу і Нашу Свободу\”, про це повідомляє Славута NEWS.
Зокрема, 30 серпня відбудеться:
10.00 — урочиста Служба Божа за Батьківщину у славутському римо-католицькому костелі;
12.00 — усторична конференція в приміщенні Славутської міської ради за участю відомих польських та українських істориків та краєзнавців;
14.00 — виїзд до миньковецького лісу на місце, де відбулась битва;
14.30 — урочистість відкриття пам\’ятного знаку на місці героїчної битви поляків і українців з набагато чисельнішим загоном російської царської армії;
15.30 — повернення до Славути.

ПРО БІЙ ПІД МИНЬКІВЦЯМИ
22 травня 1863 року під селом Миньківці відбувся кривавий бій між царським військом і повстанцями, які прибули сюди з різних куточків Волині.
Як свідчить польська хроніка цієї події, московити в кількості 5 сотень козаків і 300 фінських стрільців під командуванням полковника гвардії Дурнова та при допомозі озброєних селян атакували вранці 22 травня табір повстанців у невигідній для поляків позиції.
Повстанські сили, очолювані Владиславом Цехоньським, складалися з 4 загонів піхоти (480 осіб), 100 косинерів під керівництвом офіцера Стефана Крашевського і двох ескадронів кавалерії під командуванням капітанів Краєвського та Клюковського. По оточеним повстанцям вівся вбивчий вогонь. Запеклий бій тривав кілька годин.
Капелан ксьондз Тарковський із хрестом в руках та командир косинерів Крашевський із шаблею повели побратимів на ворога. Московити почали вагатися і стягувати допомогу з інших точок. У цей час кавалерія під командуванням сміливого Клюковського без втрат прорвалася з оточення. Та одночасна героїчна смерть Тарковського і Крашевського викликала паніку серед повстанців і вони почали відходити. Лише особистою відвагою та рішучістю Хранецький і Цехоньський змогли згуртувати коло себе частину відділу і врятувати його від погрому. Майже 100 повстанцям на чолі з Леоном Грунбаумом вдалося вирватися з оточення і дійти до Острога.
В бою під Миньківцями загинуло біля 100 повстанців, а в полон потрапило, за одними даними 56, за іншими – біля 400 осіб.
Ця історико-драматична подія 152-ріної давнини і досі відлунює смутком та болем у думках небайдужих славутчан. Нещодавно, представники місцевого відділення Спілки поляків – голова Марія Ковальчук, члени правління Галина Загурська, Катерина Севіч і ксьондз Ян Шаньця, побували в Миньковецькому лісі. Юлій Білейцький, лісник Хутірського лісництва, зсилаючись на розповіді рідних, показав місця розташування табору повстанців і бойових дій в урочищі «Глинники». І досі тут, як свідки минулого, лежить земляний вал, порослий травою і мохом, стоять могутні дуби, протікає невеличка річка, яку називають Кривава.
Славутчани вшанували пам\’ять полеглих: помолилися, поклали квіти, запалили лампадки.
На місці жертовної битви 1863 року під Минькіцями буде встановлено пам\’ятний знак.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього