На соціальний захист подолян додатково надійшло понад 118 мільйонів гривень
У січні-вересні 2014 року до державних соціальних позабюджетних фондів платники Хмельниччини спрямували 2 мільярди 648 мільйонів гривень єдиного соціального внескуУ січні-вересні 2014 року до державних соціальних позабюджетних фондів платники Хмельниччини спрямували 2 мільярди 648 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Індикативні показники Державної фіскальної служби виконані на 105 відсотків.
На соціальний захист подолян додатково надійшло понад 118 мільйонів гривень
Наразі сплата ЄСВ у порівнянні з минулим роком продовжує зберігати позитивні тренди. Так, проти січня-вересня 2013 року цьогоріч збір на «соціалку» зріс на 63,6 мільйона гривень. Відтак темпи росту надходжень складають 102,5 відсотка.

«Додаткові кошти, що надійшли від сплати ЄСВ перш за все сприятимуть зростанню рівня соціальної захищеності пенсіонерів та інших вразливих верств населення. Своєчасна та в повному обсязі виплата пенсій та інших видів соціальної допомоги нині є вкрай важливою, адже від цього залежить економіко-соціальна стабільність в державі у складних обставинах сьогодення. Тому я вдячний сумлінній бізнес-громаді краю за свідоме ставлення до нарахування та сплати єдиного соціального внеску», – відзначив керівник Державної фіскальної служби Хмельниччини Мар’ян Зеленецький.

Проте за інформацією обласного пенсійного фонду надходження ЄСВ у регіоні лише на половину задовольняють потреби літніх людей Хмельниччини у коштах для виплати пенсій. Крім того, за висновками Державної фіскальної служби України сьогодні 70-80 відсотків бізнесу або доплачує, або повністю платить працівникам зарплату «у конвертах». За оцінками ДФС України, щомісячні тіньові доплати складають від 20 до 50 мільярдів гривень. Існуюче податкове навантаження на зарплатні доходи в Україні є найбільшим у Європі.

Наслідком цього є міграція заробітної плати у «сутінки». Водночас, у зарплатних податках частка єдиного соціального внеску, що стягується з працедавця, є набагато більшою, порівняно з податком на доходи, який сплачує працівник. Це і породжує чорний ринок готівки, який ніхто не контролює, його не здатний відстежити Національний банк. З цих грошей платяться хабарі, а державні соціальні фонди через це стають дотаційним. Разом з тим, працедавець платить чималий «тіньовий податок», який включає витрати на послуги конвертаційного центру, на охорону, зберігання й транспортування готівки, на доплату бухгалтеру за тіньові операції. В середньому, за підрахунками ДФС, такий тіньовий податок складає не менше 18% від суми «конвертованої» зарплати. Саме тому реформа єдиного соціального внеску є однією з ключових складових урядового пакету податкових змін, що разом здатні вивести всю економіку України з тіні ті легалізувати доходи громадян.

«Головна наша ідея втілена в урядовому законопроекті «Про реформування загальнообов\’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці: значне, у 2,5 раза, скорочення податкового навантаження на ту частину зарплати, яку більшість працедавців виводять із готівкового обігу і роздають у конвертах, – зазначив голова ДФС України Ігор Білоус в інтерв’ю інформаційному агентству Укрінформ. – При цьому, чим більшою буде легальна оплата праці найманого працівника, тим меншою виявиться усереднена ставка ЄСВ на всю суму зарплати. Це мотивуватиме топ-менеджера підприємства не тільки легалізувати, а й підвищувати оплату праці. Ми пропонуємо працедавцям сплатити менше – 15-16 відсотків від тієї частки зарплати, яку вони сьогодні розкладають у конверти, а крім цього – спокійну, легальну роботу без остраху застосування штрафних санкцій»

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Нетішині видали буклет про Івана Гладуняка

Працівники Нетішинського міського краєзнавчого музею до дня народження