Маленькі школи доживають віку. Щороку в Україні десятками закривають такі заклади. Лише у 2013-му перестала існувати 161 малокомплектна альма-матер. На черзі – ще понад півтисячі таких, що навчають менше десяти учнів. Але є серед них і зовсім унікальна – у селі Грибенинка Старокостянтинівського району на Хмельниччині на уроки ходить… лише один школярик.Маленькі школи доживають віку. Щороку в Україні десятками закривають такі заклади. Лише у 2013-му перестала існувати 161 малокомплектна альма-матер.

На черзі – ще понад півтисячі таких, що навчають менше десяти учнів. Але є серед них і зовсім унікальна – у селі Грибенинка Старокостянтинівського району на Хмельниччині на уроки ходить… лише один школярик.

Торік з цієї школи випустили 13 учнів четвертого класу. Першого вересня прийшло на навчання шість дітлахів, однак за кілька днів батьки майже усіх понаписували заяви і попереводили школяриків у село Пашківці, що розташоване за п’ять кілометрів.

Селяни обурюються: їх ошукали, дезінформували, через що вони так вчинили. Проте одна родина на вмовляння не здалася. Батьки 8-річного Мирослава Білика вимагають, аби сина навчали у рідній Грибенинці, адже довозити в іншу школу хлопця вони не мають змоги, а шкільний автобус часто не їздить.

Хлопчик ходить у третій клас. Розклад у щоденнику дитини вражає: в учня щодень лише по одному уроку!

Батьки таким перебігом подій дуже розгнівані. Тим часом педагоги виправдовуються: все законно, адже у разі менше п\’яти учнів у класі проводиться індивідуальне навчання, що визначається наказом директора і затверджується місцевим управлінням освіти. А в Грибенинці саме так.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього