На засіданні громадської ради при відомстві головним питанням було - поліпшення діяльності Міндоходів держави
Впровадження зворотнього зв’язку із платниками податків та живе спілкування з ними є найбільш ефективним інструментом контролю та поліпшення діяльності Міндоходів.Впровадження зворотнього зв’язку із платниками податків та живе спілкування з ними є найбільш ефективним інструментом контролю та поліпшення діяльності Міндоходів.

Про це Міністр доходів та зборів України Олександр Клименко повідомив на загальноукраїнському засіданні громадської ради при відомстві, яке вперше пройшло у форматі селекторного відеозв‘язку та зібрало понад 700 учасників.

Вкрай важливим у ракурсі євроінтеграційних прагнень України для Міністерства залишається відповідність податкової й митної політики найкращим світовим трендам, а також саме діалог з інституціями громадянського суспільства та бізнес-громадою. Тому, задля того, щоб почути ті питання, які наразі є найактуальнішими для підприємницької спільноти держави, перша частина зустрічі пройшла у обопільному спілкуванні Міністра з активістами інститутів громадянського суспільства з терен нашої країни.

Представники Хмельниччини були досить активними у цьому колективному обговоренні.

Так, на запитання від члена громадської ради при Міністерстві доходів та зборів України та його регіональному представництві Наталі Потапової про подовження мораторію на проведення фактичних перевірок малого та середнього бізнесу, Олександр Клименко зазначив, що така пропозиція є слушною за умови розширення використання цими категоріями підприємців касових апаратів.

Проблему ж визначення митної вартості Міндоходів та громадськість домовились вирішувати спільними зусиллями за рахунок змін до законодавства. За надання недостовірної інформації державі про її формування пропонується підвищити рівень відповідальності митних брокерів та бізнес-учасників міжнародних економічних відносин на етапі пост-аудиту.

Аби знизити податкове навантаження на фонд оплати праці і таким чином розв’язати одну з найгостріших економіко-соціальних проблем сучасності, на зустрічі було запропоновано ввести загально обов’язкове декларування доходів громадянами. Саме це на думку Міністра і стане запорукою пропорційної та гармонійної сплати податків економічно неоднорідними категоріями населення з різним рівнем доходів.

«Ми розуміємо всю важливість цієї ініціативи, адже вона стосуватиметься кожного громадянина. Тому ми винесемо на обговорення відразу декілька моделей загального декларування, які були розроблені разом з нашими партнерами з Pricewaterhouse Coopers на основі найкращого світового досвіду. Після цього очікуємо від бізнесу пропозицій та зауважень, щоб ми могли разом обрати найбільш прийнятну для України модель», – відзначив Олександр Клименко.

Учасники представницького зібрання також обговорили пріоритети роботи Міністерства, викладені у п’ятирічній стратегії розвитку, спрощення податкових і митних процедур, IT-автоматизації усіх процесів, і, як наслідок, поліпшення рівня обслуговування платників податків та максимального його наближення до європейських сервісних стандартів. До речі, контроль за якістю послуг, що надаються підприємницькій спільноті у центрах обслуговування платників податків і є однією з головних функцій новоствореного Моніторингового центру Міністерства.

Також членам громадських рад при регіональних представництвах Міністерства було презентовано основні напрямки діяльності цілої низки департаментів відомства.

Про це повідомив медіа-центр Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього