На засіданні позачергової сесії депутати затвердили бюджет міста на поточний рікПід головуванням міського голови Сергія Мельника відбулася позачергова 34 сесія Хмельницької міської ради. Депутати розглянули питання – про бюджет міста Хмельницького на 2014 рік.Під головуванням міського голови Сергія Мельника відбулася позачергова 34 сесія Хмельницької міської ради. Депутати розглянули питання – про бюджет міста Хмельницького на 2014 рік.

З основного питання порядку денного депутатів поінформувала начальник фінансового управління Хмельницької міської ради Наталя Степанова. Так, Наталя Володимирівна зазначила, що загальний обсяг доходів бюджету на 2014 рік становить 1 млрд. 110 млн. грн., в тому числі обсяг дотації вирівнювання – 175 млн. 690 тис. грн, додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів передбачено в сумі 2 млн. 269 тис. гривень та субвенцій з Державного й обласного бюджетів у сумі 347 млн. 336 тис. грн.

Обсяг доходів загального фонду бюджету запропоновано затвердити в сумі 952 млн. 421 тис. грн., в тому числі субвенції з Державного та обласного бюджетів – 332 млн. 904 тис. грн., доходів спеціального фонду бюджету –158 млн. 365 тис. грн., з яких субвенції з Державного бюджету –14 млн. 432 тис. грн.

Загальний обсяг видатків у проекті міського бюджету на 2014 рік пропонується у сумі 1 млрд. 110 млн. 786 тис. грн., в тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету в сумі 948 млн. 611 тис. грн., в тому числі субвенцій з Державного та обласного бюджетів 329 млн. 094 тис. грн та видатків спеціального фонду бюджету – 162 млн. 175 тис. грн, в тому числі. субвенції з Державного бюджету – 18 млн. 242 тис. грн, за тимчасовою класифікацією видатків міського бюджету. В резервний фонд бюджету пропонувалося закласти 1 млн. грн.

\”Бюджет цього року відрізняється від минулорічного дещо більшими обсягами видатків на житлово-комунальне господарство, як на поточні так і капітальні видатки. Це стало можливим завдяки тому, що державний бюджет розрахункові показники по бюджетній сфері, особливо по освіті, збільшив і показники, які доведені міністерством фінансів, вже наближаються до потреб наших галузей, але це стосується далеко не всіх, тільки освіти та культури. Завдяки тому, що показники окремих бюджетних галузей забезпечені мінфіном, ми змогли збільшити видатки на сферу житлово-комунального господарства на поточне утримання міста – збільшення кількості двірників, збільшення обсягів прибирання та періодичності вивозу сміття\”, – наголосила Наталя Степанова.

В бюджеті поточного року заплановано 32 млн. грн. витратити на капітальні ремонти доріг міста, 9 млн. грн. – на поточні ремонти. Для ремонтних робіт житлового фонду закладено 2 млн. грн. Заплановано провести ремонт набережної – 4 млн. грн., капітальний ремонт привокзальної площі – більше 2 млн. грн., ремонт Меморіалу Слави – 156 тис. грн. тощо. Для комунальних підприємств у бюджеті міста закладено кошти для придбання техніки.

\”Ми прорахували основні питання, по яких треба провести тендери, щоб у квітні розпочати роботи. Все решта, я прошу розпорядників коштів уточнити усі питання, приблизно за місяць ми ще будемо вносити уточнення до бюджету\”, – сказав міський голова Сергій Мельник.
Крім того, в показниках Міністерства фінансів України по галузі \”Освіта\” враховані видатки на розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізацію дитячих майданчиків дошкільних закладів та модернізацію спортивних майданчиків загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 4 млн. грн. Одночасно за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам збільшено видатки на забезпечення харчування (сніданками) учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 3 млн. 851 тис. грн. Продовжуватиметься робота із обладнання навчальних закладів міста мультимедійною технікою.

Також збільшено призначення по галузях: \”Культура і мистецтво\” на 285,4 тис. грн. або на 34,7% на проведення заходів; \”Соціальний захист та соціальне забезпечення населення\” – 187,9 тис. грн. або на 7,2%, для виплати допомоги на поховання та доплати до пенсії членам Проскурівського підпілля, партизанам та визволителям міста.

Обговорюючи проект бюджету на 2014 рік депутати пропонували закласти 200 тис. грн. на санаторні путівки для інвалідів І-ІІ груп загальних захворювань.

Після обговорення та внесення доповнень депутати підтримали запропонований проект рішення про бюджет міста Хмельницького на 2014 рік.

Також в ході сесійного засідання міські обранці направили два звернення до депутатів обласної ради. Перше звернення стосувалося виділення субвенцій на відшкодування компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян для ХМКП \”Електротранс\” та придбання путівок для санаторно-курортного лікування пільгової категорії населення. Тому з метою попередження зупинки єдиного соціального виду транспорту в місті та для покращення соціального захисту інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни депутати просили збільшити обсяг субвенцій з Державного бюджету на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян для міста на 11,3 млн. грн. У другому зверненні міських обранців йшлося про виділення під час розподілу обласного бюджету 9 млн. грн. для Хмельницької міської дитячої лікарні. Оскільки в зазначеному лікувальному закладі більшість відділень виконують функцію обласних. Так з 11,6 тис. дітей, пролікованих протягом 2013 року, 4,5 тисячі – мешканці населених пунктів області. Виділені кошти допоможуть зберегти ліжковий фонд медичного закладу.

За матеріалами: http://www.khmelnytsky.com

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього