Національний банк і банки домовилися про нові механізми взаємодії на валютному ринку
3 листопада 2014 року в Національному банку України (далі – Національний банк) відбулася нарада з керівниками 40 найбільших банків. На зустрічі домовилися про нові механізми взаємодії між Національним банком та банками на валютному ринку для визначення рівноважного курсу гривніНаціональний банк і банки домовилися про нові механізми взаємодії на валютному ринку
3 листопада 2014 року в Національному банку України (далі – Національний банк) відбулася нарада з керівниками 40 найбільших банків. На зустрічі домовилися про нові механізми взаємодії між Національним банком та банками на валютному ринку для визначення рівноважного курсу гривні.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева повідомила присутнім, що такий перехід став можливим завдяки насамперед покращенню макроекономічного стану. За оцінками Національного банку скорочення ВВП України за результатами 9 місяців становить приблизно 3,5%. За результатами 2014 року очікується, що ВВП зменшиться на 7%, а не на 9%, як прогнозувалося раніше.

Крім того, зменшило емоційне навантаження на ринок завершення виборів до Верховної Ради України. Уперше проєвропейська більшість у парламенті зможе сформувати коаліцію та уряд.

Досягнуті домовленості з ВАТ Газпром щодо постачання газу Україні також дозволяють сподіватися на стабільне функціонування економіки України в зимовий період. Позитивним є і той факт, що МВФ підтримує використання міжнародних резервів Національного банку для оплати поставок газу. “Хоча, з одного боку, це і викличе скорочення резервів, проте, з іншого, – таким чином ми уникнемо додаткового тиску на валютний ринок”, – пояснила Валерія Гонтарева.

Певна стабілізація валютного ринку – припинення зростання обсягів відкладеного валютного попиту, більш активний продаж валюти експортерами, зростання депозитів – дала змогу Національному банку лібералізувати вимоги щодо проведення деяких валютних операцій, запроваджених постановою Правління Національного банку України від 29 серпня 2014 року № 540 “Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України”. Крім того, починаючи вже з цього тижня, Національний банк не проводитиме валютні аукціони на підтримку кас банків.

Зважаючи на такі зміни у реальному та фінансовому секторах економіки та детально вивчивши міжнародний досвід, Національний банк запропонував банкам такий механізм пошуку нового рівня врівноваженого обмінного курсу гривні. Починаючи з середи 5 листопада 2014 року протягом наступних 3 – 6 місяців Національний банк щодня проводитиме аукціони з продажу валюти, за результатами яких учасники ринку отримуватимуть інформацію щодо нового рівня відсікання ціни ресурсів та нового врівноваженого обмінного курсу гривні. Також вона зазначила, що “оскільки Національний банк буде продавати валюту НАК “Нафтогаз України” через прямі інтервенції, то таким чином буде усунуто з ринку найбільшого імпортера. Це дасть ринку профіцит валюти внаслідок продажу експортної виручки”.

Голова Національного банку України зазначила, що, “запропоновані аукціони потрібно розглядати виключно як механізм, що допоможе знайти рівноважний обмінний курс гривні. Ні про яке задоволення попиту на валюту тут не йдеться.”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього