Нардепи Хмельниччини не відпустили «Подільські вісті» у вільне плавання
Лише тридцять депутатів Хмельницької обласної ради проголосували за роздержавлення газети .Нардепи Хмельниччини не відпустили «Подільські вісті» у вільне плавання
Лише тридцять депутатів Хмельницької обласної ради проголосували за роздержавлення газети Хмельницької обласної ради та Хмельницької обласної державної адміністрації «Подільські вісті». З огляду на виступи представників різних фракцій облради, можна припустити, що свої голоси «за» роздержавлення віддали «свободівці», представники «Батьківщини» та «радикали».
Варто зауважити, що спочатку депутати навіть прийняли за основу проект рішення, однак потім довелося брати перерву для консультацій та додаткових перемовин. Коли ж представники місцевого самоврядування краю знову зайшли у сесійну залу, риториці депутатів позаздрили б найкращі єзуїти-казуїсти.
До прикладу, представниця прогресивного крила депутатів обласної ради із фракції «Аграрної партії України» Тетяна Василик запропонувала, «не поспішати» з рішеннями. Мовляв, аграрії за незалежну пресу, однак поки що обласна рада, на переконання аграріїв Хмельниччини, не готова до такого кроку. Тому запропонувала «зняти це питання» із розгляду.
Після «довивчення» питання обласний депутат від фракції «За конкретні справи» Михайло Бойко запропонував пустити колектив «Подільських вістей» по світу, так би мовити, «в чому мати народила» – без приміщень та майна, яке наразі числиться за «Подільськими вістями», залишивши у власності редакції лише кілька кабінетів, які наразі займає редакція. Однак така пропозиція йде в розріз із профільним законом.
Зопалу проголосувавши за основу, після додаткових консультацій лідер «Самопомочі» у обласній раді Олександр Драган, ніби й не відмовляючись від ідеї роздержавлення, запропонував зняти проект рішення на довивчення, бо, мовляв, а що коли рада відмовиться від своїх прав, а обласна державна адміністрація, яка теж є співвласником «Подільських вістей» «передумає»? До того ж, в Україні уже три роки, як прийнятий закон про роздержавлення, та досі прикладів втілення його в життя практично немає. То чому ж обласна рада має бігти «поперед батька в пекло»?
Та, проголосувавши за основу, обласні обранці вже не мали шляху, як тільки йти вперед і голосувати або «за» або «проти» прийнятого за основу рішення. Вінцем голосування стали 30 голосів «за» та жодного «проти». Однак їх не вистачило для того, щоб розпочати процес роздержавлення «Подільських вістей». Тому представники редакції, зловивши облизня, пішли зі стін облради ні з чим. Кажуть, таке рішення обласних обранців, по суті, позбавляє їх можливостей боротися за отримання міжнародних грантів, та в подальшому ставить під сумнів саме існування газети.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього