Про скиди хімікатів з відстійників Наркевицького цукрозаводу повідомила “Подільська.інфо” голова правління Хмельницької районної асоціації “Світанок” Тетяна Баєва.

“У суботу мені подзвонили місцеві мешканці, кажуть, цукровий завод знову скидає хімікати. На той час у людей залило уже городи, залишалися лічені години, коли увесь цей непотріб опиниться у Мшанці та Південному Бузі”, – розповідає Тетяна Баєва.

За словами громадської активістки, про незвичайну екологічну ситуацію були одразу повідомлені відповідні органи – Хмельницька обласна адміністрація та Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області. Представники екологічної інспекції у  той же день взяли забори води. Результати аналізів обіцяли оприлюднити найближчим часом.

“Не залишилися байдужими до цієї події і самі мешканці. Місцеві мисливці вдалися до пошуків каналів  скиду, і зняли увесь свій “маршрут” на камеру. Єдиними, хто не відреагував, була поліція. Патрульні Хмельницького район перенаправляли нас до патрульних Волочиського району. У результаті не приїхали не ті, не інші, аби зафіксувати порушення законодавства”, – каже Тетяна Баєва.

За словами активістки, люди цього року збирали гривню до гривні, аби запустити у річку Мшанець малька риб. Зібрали 20 тисяч гривень, закупили 600 кг малька. Сподівалися, за допомогою риби річечка самоочиститься. “Це були перші паростки самосвідомості громади, яку зараз, можна сказати, знищили майже у зародку. Адже невідомо, чи після усіх цих скидів риба виживе”, – каже Баєва.

Мешканці Чорноострівської громади, які, за їхніми словами, постійно потерпають від скидів з Наркевицького цукрозаводу, обурюються: “Кому потрібен бізнес, що будується на здоров’ї людей? Хто власник заводу і чому його ніхто не може покарати? Скільки усе це продовжуватиметься, адже майже щороку завод забруднює усе навкруги?”. Усі ці запитання поки залишаються без відповіді. тож люди сподіваються, що хоч цього разу власникам заводу не вдасться “відвертітися”, і вони відповідатимуть перед законом.

 

Залиште коментар

Також по темі