Народне мистецтво у відлунні років на Поділлі
28 жовтня Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва зібрав найстаріші творчі колективи області з нагоди відзначення свого 75-річчяНародне мистецтво у відлунні років на Поділлі
28 жовтня Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва зібрав найстаріші творчі колективи області з нагоди відзначення свого 75-річчя. Таких колективів в нашому регіоні лише п’ять, які народились в першій половині ХХ століття і нині продовжують своє творче життя.Учасники свята представили найкращі та найунікальніші музично-пісенні та хореографічні перлини Подільського краю.
У концерті-презентації «Народне мистецтво у відлунні років» взяв участь найстаріший хореографічний колектив Хмельниччини – народний ансамбль танцю «Кам\’янчанка» міського Будинку культури.
Колектив засновано у 50-х роках минулого століття видатним хореографом Василем Палієм, він набув своєї слави у 70-х за часів керівництва Тетяни Чайковської, і сьогодні продовжує розвиватись та радувати своїх шанувальників новими постановками. Основу репертуару ансамблю складають танці Поділля, учасники колективу зберігають фольклорні скарби нематеріальної культурної спадщини, примножують танцювальну культуру України.
«Кам’янчанка» гідно представила наше місто, презентуючи два концертних номера зі свого репертуару. Професійним виконанням вирізнялась поліська кадриль «Лінцей», яку давно полюбили як самі виконавці, так і глядачі. Справжній сплеск овацій викликала прем’єра танцю «Подоляночка», поставленого у цьому концертному сезоні балетмейстером ансамблю Петром Гаврилюком на музику подільського композитора, заслуженого працівника культури України Олексія Беца.
Концертній програмі передувала виставка світлин, здобутків та архівних матеріалів колективів-учасників урочистостей. Завершилась творча зустріч врученням подяк та пам’ятних подарунків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього