На ознаменування 200-річчя Тараса Шевченка Народний Дім «Просвіти» у місті Хмельницькому одержав два надзвичайні «Кобзарі»

Народний Дім «Просвіти» у місті Хмельницькому одержав два надзвичайні «Кобзарі»Народний Дім «Просвіти» у місті Хмельницькому одержав два надзвичайні «Кобзарі»

На ознаменування 200-річчя Тараса Шевченка Народний Дім «Просвіти» у місті Хмельницькому одержав два надзвичайні «Кобзарі».
Перший – це факсимільне відтворення примірника першого «Кобзаря», що побачив світ 1840 року в типографії Фішера у Петербурзі з дозволу цензора Корсакова.
Хто перегортатиме сторінки безсмертної книжки, побачить знамениту ілюстрацію Василя Штернберга, друга Тарасового й знатиме тодішню орфографію Шевченкового письма.
Духовну реліквію українського народу підготував до друку Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Цей «Кобзар» подарувала хмельницьким просвітянам Надія Наумова, завідуюча відділом «Хата на Пріорці» Національного Музею Тараса Шевченка в Києві.
А інший – передала в Народний Дім Євгенія Сохацька, професор Кам`янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка. Це репринтне видання підготовлено Шевченківським Національним заповідником за оригіналом рукописного «Кобзаря». Переписав його у 1861 році палкий шанувальник Шевченка, студент Харківського університету, в майбутньому довголітній охоронець його могили та один з організаторів першого народного музею поета – Тарасової світлиці, Василь Степанович Гнилосиров (1836-1900).
Обидва «Кобзарі», на превеликий жаль, видрукувані мізерним накладом (лише 425 і 300 примірників), а тому вже стали раритетами.
У читальні Народного Дому «Просвіти» вони достойно доповнили постійно діючу виставку «Вічний як народ» і доступні відвідувачам.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього