Наскільки прозоро працює Хмельницька міська рада?
За оцінкою прозорості, відкритості та підзвітності Хмельниччина посідає 7 місце серед регіонів УкраїниНаскільки прозоро працює Хмельницька міська рада?
За оцінкою прозорості, відкритості та підзвітності Хмельниччина посідає 7 місце серед регіонів України. Це зумовлено насамперед закритістю депутатського складу. Про це повідомило представництво Громадської мережі ОПОРА на прес-конференції «Індекс публічності місцевого самоврядування», що відбулася 11 листопада, головною темою якої була прозорість роботи Хмельницької міської ради. За рейтингом публічності міський голова Сергій Мельник набрав 63% (3 місце), обігнавши при цьому на 1% столицю. Але на жаль, у графіку прийомів міського голови не передбачено його зустрічей з ініціативними групами громадян і з іншими групами за інтересами. Не практикуються також звіти міського голови та виконавчих органів безпосередньо на відкритих зустрічах перед громадою.
Виконавчі органи по підрахункам набрали 65% (4 місце), поступившись лише Києву, Вінниці та Івано-Франківську. Головним недоліком став офіційний сайт Хмельницької міськради, на якому скупо представлені біографічні дані депутатів, проте немає інформації про помічників і радників міського голови – ні штатних, ні позаштатних.
Щодо депутатський корпусу Хмельницької міської ради поточного скликання, то вони суттєво поступаються міському голові та виконавчим головам, набравши лише 33% (19місце). На веб-сайті ради про депутатів можна дізнатися мало: прізвища, імена й по-батькові, адреси місць їхньої роботи, номери стаціонарних телефонів (не всіх).
Наскільки прозоро працює Хмельницька міська рада? Наскільки прозоро працює Хмельницька міська рада?
Одним з аргументів, який додав рейтингу було створення Центру надання адміністративних послуг. ЦНАП – самостійний виконавчий орган міської ради. Крім того, в місті надається безоплатна первинна правова допомога громадянам. За сприяння міської влади та безоплатного виділення приміщення поряд із будинком міської ради функціонує центр «Подільська правова ліга». Але оскільки це лише громадська ініціатива, а не державна програма, то надання безоплатної правової допомоги не є заслугою муніципальної влади у Хмельницькому.
В міській раді діє електронна система голосування, але інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засіданнях і результати поіменних голосувань не оприлюднюються. Крім того, сайт не підтримує мультимедійності, і через нього не ведеться онлайн-трансляція засідань.
Хоча, згідно зі Статутом міста, всі депутати не рідше одного разу на рік мають звітувати про свою роботу перед виборцями своїх округів, у 2014 році не був затверджений та оприлюднений графік такого звітування.

Індекс публічності – це практичний інструмент, який дозволяє оцінити рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій у їхній взаємодії з членами громади міста. Вимірювання Індексу публічності спрямоване на те, щоб зрозуміти наскільки прозоро приймаються рішення і втілюється в життя політика міської влади, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, виконавчих органів і депутатів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього