При тому основний масив деревини стовбура, за винятком окремих ділянок, був здоровий, і дуб-довгожитель міг ще довго бути місцевою пам’яткою. У цивілізованих країнах такі дерева, навіть пошкоджені, не зрізають – а лікують та зберігають, постійно доглядаючи та пишаючись ними

Навіщо зрізали 140-річний дубНавіщо зрізали 140-річний дуб

Дерево росло на території дошкільного навчального закладу №8 по вул. Володимирській та було одним з найстаріших об’єктів рослинного світу міста.

Підрахунок так званих \”річних кілець\” на зрізі підтвердив: вік дерева становив близько півтора століття. Тобто виросло воно на цьому місці, коли чисельність населення повітового Проскурова становила не більше 10 тисяч мешканців, і було свідком усіх значущих подій в житті міста (у тому числі пережило дві війни).

Навіщо зрізали 140-річний дуб

При тому основний масив деревини стовбура, за винятком окремих ділянок, був здоровий, і дуб-довгожитель міг ще довго бути місцевою пам’яткою. У цивілізованих країнах такі дерева, навіть пошкоджені, не зрізають – а лікують та зберігають, постійно доглядаючи та пишаючись ними.

У межах Хмельницького, окрім заповідно-паркових територій, нині росте декілька окремо розташованих дерев, які мають статус пам’яток рослинного світу. Найстаріше з них – липа з подвійним стовбуром, яка знаходиться на теритррії міського управління охорони здоров’я на вул. Грушевського. Її вік становить близько 200 років.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього