Надмірна довірливість — Ваш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності.

НЕ ДОВІРЯЙТЕ ШАХРАЯМНадмірна довірливість — Ваш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності.
Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг. Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети.
Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням «знімають пороблене». Не підготовлені до відповідної психологічної атаки зі сторони шахраїв потерпілі віддають і несуть з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок — не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.
Чимало шахрайств пов\’язано з продажем дорогоцінних покупок. Не поспішайте, коли вам пропонують, скажімо, автомашину за досить привабливими цінами. Кращий вихід — перевірити її в підрозділах реєстрації автомашин у Державтоінспекції. Викрадена автомашина легалізується, але під час переоформлення в ДАІ в покупця можуть виникнути проблеми. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ автомашини і оформляйте їх згідно із законодавством.
Найпоширенішими видами шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах, так би мовити, по системі скидок чи у передсвяткові дні, за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає вашому бажанню й якості.
Ще один вид розповсюдженого шахрайства – Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги ПАТ «ПриватБанк» — «Операція без картки»
Шахраї телефонують, представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку. Для цього пропонують повідомити алгоритм символів, які прийдуть в СМС-повідомленні для прийняття умов підключення послуги. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер та картковий рахунок (16 символів).
При отримані такого дзвінка з відповідним СМС-повідомленням необхідно звернутися до правоохоронних органів й нічого не повідомляти зловмисникам.
Також, зловмисники в мережі Інтернет підшуковують осіб, які розміщують оголошення про необхідність благодійної матеріальної допомоги та, під приводом надання матеріальної допомоги на розрахунковий рахунок, під час телефонної розмови входять у довіру і отримують необхідну інформацію щодо розрахункового рахунку, щоб у подальшому отримати над ним контроль.

УВАГА ІНФОРМУЄМО:

Жодної грошової реформи в Україні не проводиться і найближчим часом не планується!
• не піддавайтеся на вмовляння зняти з вас «порчу», тощо!
• не пускайте у своє житло сторонніх людей!
• не показуйте нікому свої заощадження!
• не довіряйте незнайомим, що пропонують допомогу у різного роду придбаннях! Втратите більше!
• використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію;
• використовуйте ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на отриманий товар;

Про підозрілих осіб терміново повідомляйте до міліції за номером 102 або своєму дільничному інспекторові міліції.

ПОВЕРНУТИ КОШТИ МОЖЛИВО, ЯКЩО:

• вчасно звернутися до правоохоронних органів;

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього