Неправдою школу не збудуєш
Роман Мацола спростував неправдиву інформацію.Неправдою школу не збудуєш
Нещодавно в окремих засобах масової інформації, зокрема, і на офіційному сайті міста Славута, за підписом прес-служби Славутського міського виконавчого комітету, з’явилася неправдива інформація, в якій автори стверджували, що, цитата: «для забезпечення належного функціонування соціально-культурної інфраструктури громад виборчого округа № 190 народному депутату України Р.Мацолі виділено з державного бюджету України кошти в сумі 12 млн. грн. Проте, з невідомих причин, фінансуванням скористаються хмельничани, шепетівчани, полончани, а для Славутчини кошти не передбачаються».

Достеменно невідомо, хто зі славутських депутатів чи керівників озвучив таку інформацію, але розповсюджена вона була прес-службою міськвиконкому м. Славута, і в подальшому процитована кількома ЗМІ.

В чому ж полягає неправдивість інформації?

По-перше, кошти, про які йдеться, згідно з законами України, не можуть виділятися на функціонування того чи іншого виборчого округу. Разом з тим, активні депутати можуть з обмежених бюджетних ресурсів більше коштів «вибити» на фінансування конкретних проектів чи об’єктів, які знаходяться саме на їхньому окрузі. Роман Мацола так і робить, і йому вдалося збільшити цю суму, порівняно із запланованою. До речі, більшість цих коштів будуть спрямовані на фінансування об’єктів для дітей, садочків, шкіл тощо.
По-друге, неправдою є і те, що для Славутчини, згідно з цією Постановою, не передбачені кошти на фінансування. Ось витяг з Додатку 3 до Постанови КМУ від 24 червня 2016 р. № 395:

Капітальний ремонт Крупецького НВК “Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа I-III ступеня” по вул. Шкільній, 1, с. Крупець – 443 000 грн.
Капітальний ремонт Улашанівського НВК “Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа I-III ступеня” по вул. Шкільній, 10, с. Улашанівка – 530 000 грн.
Капітальний ремонт Цвітоського НВО “Дошкільний навчальний заклад середня загальноосвітня школа I-III ступеня, школа мистецтв” по вул. Незалежності, 1, с. Цвітоха – 326 000 грн.
Капітальний ремонт Миньковецького НВК “Дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа I-III ступеня” Славутської районної ради по вул. Центральній, 89, с. Миньківці – 520 000 грн.

Окрім цього, протягом останніх двох років з державного бюджету були залучені та освоєні чималі суми. За словами голови Славутської райдержадміністрації Богдана Маршука, реалізовані чи в стадії завершення реалізації проекти на мільйони гривень.

Звісно, наявне фінансування одномоментно не задовольнить усіх потреб з покращення соціально-культурної інфраструктури Славутчини, і коштів потрібно значно більше.

Роман Мацола усе це розуміє. Коментуючи поширену інформацію, каже, що не ображається. Припускає – чиновники в мерії просто не зрозуміли ситуацію.

Роман Мацола заявляє, що готовий лобіювати та відстоювати проекти з вже рідної йому Славутчини, аби лишень місцеві депутати, влада хотіли конструктивного діалогу та підготували якісні проекти покращення соціально-культурної інфраструктури краю.

Петро Коваль

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього