Несумлінні підприємці Хмельниччини сплатять до бюджету понад 200 тисяч гривень
З початку 2015 року управлінням податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби у Хмельницькій області проведено 92 фактичні перевірки суб‘єктів господарювання, які допускали порушення законодавства у сфері готівкового обігу та реалізації підакцизних товарів.

Показово, що кожна перевірка виявилась результативною, в цілому за їх результатами донараховано 248 тисяч гривень штрафних санкцій.Несумлінні підприємці Хмельниччини сплатять до бюджету понад 200 тисяч гривень
З початку 2015 року управлінням податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби у Хмельницькій області проведено 92 фактичні перевірки суб‘єктів господарювання, які допускали порушення законодавства у сфері готівкового обігу та реалізації підакцизних товарів.

Показово, що кожна перевірка виявилась результативною, в цілому за їх результатами донараховано 248 тисяч гривень штрафних санкцій.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Поряд з цим, п. 80.2 статті 80 Податкового кодексу України визначені обставини, за наявності яких може бути проведена фактична перевірка. Зокрема, це можуть бути скарги від споживачів про порушення їх прав.

За твердженням провідних фахівців Державної фіскальної служби, метою податкової реформи в частині змін щодо діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари та послуги є запобігання можливим порушенням у цій сфері.

Зокрема, основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп відтепер лише при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі і через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не будуть застосовувати реєстратори розрахункових операцій. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи-підприємці другої і третьої груп будуть зобов’язані застосовувати РРО.

Вказані зміни стосуються конкретно визначеного способу діяльності, а не окремих форм ведення господарської діяльності та системи оподаткування. Зокрема, зазначені фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку, мають можливість проводити розрахунки без застосування РРО, а інші суб’єкти господарювання керуватимуться нормою щодо зобов’язання видавати особі, яка отримує товар (послугу), розрахунковий документ встановленої форми.

При цьому зазначені зміни вступають у силу для платників податків єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року, а для платників податків єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Водночас змінами до Перехідних положень Податкового кодексу (пункт 28) встановлено, що платники єдиного податку другої та третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім визначених у пункті 296.10 Кодексу, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм ПКУ перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Щоправда, від сплати штрафних санкцій це не звільняє.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього