З 1 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабміну №409, згідно з якою зменшено норми споживання газу для населення України. Це означає, що значній кількості споживачів, які мають пільги та субсидії, доведеться сплачувати за газ більше. Адже держава компенсуватиме їм вартість газу в межах нових норм, які зменшені в 1,5-2 рази
Нові норми споживання газу найболючіше вдарять по малозабезпечених ХмельничанахНові норми споживання газу найболючіше вдарять по малозабезпечених Хмельничанах
З 1 жовтня 2014 року набрала чинності постанова Кабміну №409, згідно з якою зменшено норми споживання газу для населення України. Це означає, що значній кількості споживачів, які мають пільги та субсидії, доведеться сплачувати за газ більше. Адже держава компенсуватиме їм вартість газу в межах нових норм, які зменшені в 1,5-2 рази.
Із 390 тисяч абонентів ПАТ «Хмельницькгаз» пільгами користуються 123 тисячі, субсидіями 27 тисяч громадян. Саме ці категорії соціально не забезпечених споживачів після введення норм платитимуть за газ більше та сповна відчують на собі негативні моменти нововведення, адже решту спожитого понад норму газу потрібно буде оплачувати за повною вартістю, яка суттєво збільшена з 1 травня.
«Звертаюся до усіх споживачів, які мають пільги – якнайшвидше звернутися до управлінь соціального захисту за місцем проживання, в абонентні відділи нашого товариства, щоб дізнатися норму споживання газу та розмір державної компенсації, – наголошує перший заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Василь Семенюк. – Адже перевитрати споживання газу по нових нормах можуть накопичити чималі борги».
Із введенням в дію постанови, найбільш постраждають споживачі у багатоквартирних будинках з індивідуальним опаленням, адже для них встановлено коригуючий, а, реально, понижувальний, коефіцієнт. Він залежить від типу житла та регіону. Зокрема, для споживачів Хмельницької області, понижувальний коефіцієнт для розрахунку витрат природного газу в багатоквартирному будинку становить 0,526, в індивідуальному – 1,097. Тобто, при розрахунку розміру пільги на опалення для багатоквартирних будинків, – суму компенсації зменшили на 0,526, тобто, в 2 рази.
ПАТ «Хмельницькгаз» стурбований, що із введенням нових норм споживання природного газу, значно зросте заборгованість за блакитне паливо, адже вже зараз заборгованість побутових споживачів Хмельниччини складає майже 23 мільйони гривень. Як відомо, найбільше споживання газу припадає саме на опалювальний період, який нещодавно розпочався.
До відома:
Нові норми споживання природного газу для споживачів, у яких відсутні лічильники газу та щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №409):
Нові норми споживання газу найболючіше вдарять по малозабезпечених Хмельничанах

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього