Нова криниця на Полонщині
Завдяки спільним зусиллям члена фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацоли та активних мешканців с.Адамів, Полонського район на Хмельниччині, у селі з’явилася нова криниця. Історія про те, як усіма забуте село, завдяки ініціативі народного депутата об’єдналося заради вирішення власних проблем.Нова криниця на Полонщині
Завдяки спільним зусиллям члена фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Романа Мацоли та активних мешканців с.Адамів, Полонського район на Хмельниччині, у селі з’явилася нова криниця. Історія про те, як усіма забуте село, завдяки ініціативі народного депутата об’єдналося заради вирішення власних проблем.

«Влітку минулого року ми вирішили організувати виїзні громадські приймальні, – розповідає помічник-консультант народного депутата, члена фракції БПП «Солідарність» Романа Мацоли Олена Іщук. – Юрист від депутата, представник управління соцзахисту, пенсійного фонду виїжджали у найвіддаленіші села, аби допомогти людям вирішити їх проблеми. Коли ми вперше приїхали в с.Адамів, нас зустріли «в штики», з недовірою, адже раніше всім було байдуже до проблем жителів села. Тоді люди висказали нам усе, що їм накипіло».

Але ця історія має позитивне продовження. Надавши юридичні консультації, розповівши як оформляти субсидії, інші документи представники народного депутата запропонували місцевій громаді взяти участь у конкурсі мікро-грантів від «Інституту солідарності громад».

Порадившись, місцеві активісти вирішили спробувати. У селі довгий час не було криниці загального користування. Деякі родини не мали де брати воду. Крім того, місцевий фельдшерсько-акушерський пункт перебував у жахливому стані. Адамівчани вирішили, що саме ці дві проблеми є першочерговими для вирішення. Не до кінця вірячи в успіх подали заявку і … перемогли.

Спільна робота по-справжньому об’єднала село. Адже для реалізації проекту потрібен був і власний внесок, якщо не коштами, то хоча б працею. Робота закипіла. Хтось копав криницю, хтось місив бетон, інший стругав дошки, жінки готували обід. Люди спілкувалися, допомагали один одному, в результаті згуртувалися як ніколи…

У лютому цього року відбулося освячення води в новій криниці поблизу церкви та представлення результатів роботи по ремонту ФАПу. На заходи запросили і представників Романа Мацоли.

«Результати проекту – надзвичайні, ділиться враженнями помічник-консультант народного депутата Олена Іщук. Адже тепер в селі не лише є нова криниця та відремонтований ФАП, а ще й досягнута головна мета – люди об’єдналися, повірили у власні сили та взялися разом вирішувати спільні проблеми».

Пані Олена переконана, що далі в Адамові будуть нові проекти, і село буде розвиватися. Вона радіє, що команді Романа Мацоли вдалося допомогти зробити ось цей перший крок, який часто є найважчим.

А вода в криниці села Адамів надзвичайно смачна, якщо не вірите, приїздіть – самі переконайтеся.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього