Новини податкового законодавства
З 1 січня 2015 року набули чинності Закони України \”Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи\”, \”Про державний бюджет України на 2015 рік\” та \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування загальнообов\’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці\”Новини податкового законодавства
З 1 січня 2015 року набули чинності Закон України \”Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи\” №71-VIII від 28.12.2014 р. , Закон України \”Про державний бюджет України на 2015 рік\” \”80-VIII від 28.12.2014 р., Закон України \”Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування загальнообов\’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці\” №77-VIII від 28.12.2014 р.

Розмір мінімальної зарплати на 2015 рік встановлено в розмірах:
за місяць: з січня – 1218 грн., з 1 грудня – 1378 грн.
при погодинній оплаті за одну годину: з січня – 7,29 грн., з 1 грудня – 8,25 грн.

Розмір прожиткового мінімуму встановлено в розмірах:
на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня – 1176 грн., з 1 грудня – 1330 грн.,
а для основних соціальних та демографічних груп населення:
– дітей у віці до 6 років: з 1 січня – 1032 грн., з 1 грудня – 1167 грн.
– дітей у віці від 6 до 18 років: з 1 січня – 1286 грн., з 1 грудня – 1378 грн.
– працездатних осіб: з 1 січня – 1218 грн., з 1 грудня – 1378 грн.
– осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949 грн., з 1 грудня – 1074 грн.

Електронне адміністрування податку на додану вартість
Вимога щодо реєстрації в єдиному реєстрі податкових накладних всіх без винятку податкових накладних і розрахунків коригувань незалежно від суми набуває чинності з 1 лютого 2015 року.
Система електронного адміністрування податку на додану вартість буде працювати в тестовому режимі з 1 лютого по 1 липня 2015 року. В цей період реєстрація податкових накладних буде здійснюватись без обмежень, розрахованих за формулою, передбаченою Податковим кодексом України. При цьому штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовуватись не будуть.
Починаючи з 5 січня 2015 р. реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних буде здійснюватись по формах, затверджених наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. №1129.

Сплата єдиного соціального внеску по зниженій ставці з 1 січня 2015 року
Прийнята норма, відповідно до якої роботодавці, які здійснюють виплату зарплати або винагороду за договорами цивільно-правового характеру, мають право сплачувати єдиний соціальний внесок по ставках із врахуванням понижуючого коефіцієнта (не менше 0,4 для 2015 року), при дотриманні таких умов:
– база ЄСВ за період, за який здійснюється нарахування, як мінімум в 2,5 рази більше середньомісячної бази нарахування ЄСВ за 2014 рік;
– середня зарплата по підприємству збільшилась не менше як на 30% у порівнянні з середньою зарплатою за 2014 рік;
– середній платіж за працівника після застосування коефіцієнта складає не менше 700 грн.
– середня зарплата по підприємству складає не менше трикратного розміру мінімальної зарплати.
Крім того, збільшується розмір штрафів за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності по ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

Для допуску до роботи необхідно укласти з працівником договір та повідомити Державну фіскальну службу
Встановлено, що працівник не може бути допущеним до роботи без:
– укладання трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого органу;
– повідомлення органів Державної фіскальної служби в порядку, встановленому Кабміном (такий порядок поки не затверджений).
У випадках виявлення оформлення трудових відносин без укладання трудового договору, роботи на умовах неповного робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий час приймається рішення про виплату працівнику заробітної плати не нижче середньої по відповідному виду економічної діяльності без урахування фактично виплаченої зарплати, про нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб і суми ЄСВ за встановлений період роботи.
Передбачені фінансові санкції для юридичних осіб та ФОП у вигляді штрафу в розмірі від 1 до 30 мінімальних зарплат за допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення працівника на неповний робочий час у випадку фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати зарплати без нарахування і сплати ЄСВ і податків, порушення строків виплати зарплати більш ніж на 1 місяць, виплати не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці і порушення інших вимог трудового законодавства.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього

З 29 жовтня 2014 року набрала чинності Постанова КМУ №569 від 16.10.2014 року \”Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість\”
Новини податкового законодавства

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього

Оподаткування благодійної допомоги та гарантії і виплати мобілізованим працівникам

Новини податкового законодавства

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього