Новий рік до Хмельницького запізнився на... 12 хвилинОфіційно вся Україна живе в одному часовому поясі, а тому і зустрічає Новий рік в один і той же момент – опівночі з 31 грудня на 1 січня.

Але якби часові пояси креслили під лінійку, то наша країна святкувала б тричі: частина східних областей – на годину раніше Києва, центральна Україна – «вчасно», а захід країни – на годину пізніше. Цікаво, що майже до кінця XIX століття в часових поясах не було особливої необхідності. Кожне місто жив за своїм часом, яке відповідало руху Cонця.Новий рік до Хмельницького запізнився на... 12 хвилинОфіційно вся Україна живе в одному часовому поясі, а тому і зустрічає Новий рік в один і той же момент – опівночі з 31 грудня на 1 січня.

Але якби часові пояси креслили під лінійку, то наша країна святкувала б тричі: частина східних областей – на годину раніше Києва, центральна Україна – «вчасно», а захід країни – на годину пізніше. Цікаво, що майже до кінця XIX століття в часових поясах не було особливої необхідності. Кожне місто жив за своїм часом, яке відповідало руху Cонця.
З появою залізниць ситуація різко змінилася. Склади відправлялися і прибували в міста в різний час, що могло породити плутанину і хаос.

Вихід із ситуації знайшов канадський інженер Сендфорд Флемінг, який запропонував розділити планету на 24 часових пояси. Система почала впроваджуватися з 80 -х років позаминулого століття і протягом декількох десятиліть прижилася практично в усьому цивілізованому світі.

Сьогодні, в епоху надшвидкостей і постійних перельотів – переїздів, уявити собі життя за сонячним часом абсолютно неможливо. Але все ж потрібно визнати, що у ньому є свої принади. Наприклад, це давало б жителям України повне право починати святкувати Новий рік вже тоді, коли справжнє «опівночі » приходить до Луганська. А це, треба сказати, мало не на півгодини раніше, ніж годинник проб\’є дванадцяту.

Жителі столиці, які живуть майже посередині між самою східною і найзахіднішої точками України, «справжній» Новий можуть починати відзначати на дві хвилини раніше, ніж зараз. Поки луганчани не раз встигають підняти келихи, львів\’яни можуть залишатися тверезими ще майже годину. Нічого не потрібно винаходити жителям селища Бородянка – райцентру в Київській області. Завдяки тому, що населений пункт знаходиться точно на 30 -му меридіані, Новий рік наступає тут рівно в 24:00, як і належить.

За графіком, який склав «Репортер» за участю заступника директора астрономічної обсерваторії КНУ ім. Шевченко Ігоря Лук\’яник, до Хмельницького «справжній» Новий рік приходить у 00.12.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього