Інвестори з Кіпру збудують на Хмельниччині електростанцію за 175 мільйонів євро
У тому, що солома стає стратегічним ресурсом України, засвідчують наміри інвесторів з Кіпру, які збираються побудувати у Хмельницькому районі «солом’яну» електростанцію, де в якості палива буде використовуватись ця жнивна біомаса.Інвестори з Кіпру збудують на Хмельниччині електростанцію за 175 мільйонів євро
У тому, що солома стає стратегічним ресурсом України, засвідчують наміри інвесторів з Кіпру, які збираються побудувати у Хмельницькому районі «солом’яну» електростанцію, де в якості палива буде використовуватись ця жнивна біомаса.
За повідомленням Хмельницької облдержадміністрації, для запропонованого кіпрською компанією HYDROMISTVENTURESLTD об’єкту вже обрано земельну ділянку та обговорено основні логістичні, екологічні та техніко-економічні аспекти реалізації проекту.
Планується спорудження електростанції виробничою потужністю 44 Мвт. Відходи від спалення соломи будуть використовуватися як добрива. Іншим соціальним плюсом стане той факт, що з впровадженням проекту буде створено близько 120 нових робочих місць, повідомляють на сайті фіскальної служби.
Генеральним підрядником та партнером зведення електростанції на біомасі у Хмельницькому районі стане данська компанія Burmeister Wain Scandinavian Contractors.
Для реалізації проекту планується залучити кошти у розмірі 175 мільйонів євро від Європейського банку реконструкції і розвитку, Багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій, приватних інвесторів з Великої Британії та Ірландії.
Згідно з оцінками іноземних інвесторів, спалення біомаси може на 13 відсотків забезпечити потреби в електроенергії. Аналогічний проект, реалізований у 2014 році у Великобританії, засвідчив значні переваги використання біомаси над іншими видами поновлюваних джерел електроенергії.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього