Як рятувати річку Південний Буг обговорювали в адміністрації
3 лютого, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації В.Кальніченка відбулася нарада щодо обговорення екологічної ситуації на р. Південний Буг.Як рятувати річку Південний Буг обговорювали в адміністрації
3 лютого, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації В.Кальніченка відбулася нарада щодо обговорення екологічної ситуації на р. Південний Буг.

Попередньо створено робочу групу, яка займалась дослідженням цього питання. Групою відібрано проби води та з’ясовано, що пік забрудненості знаходиться у р. Мшанець, смт. Наркевичі Волочиського району. У воді перевищують показники біохімічного споживання кисню, заліза, сапоніну. Це може бути викликано несанкціонованими стічними водами Наркевицького цукрового заводу. Крім того, робочою групою розроблено широкий список потенційних забруднювачів. Члени групи пропонують звернутися до Кабінету Міністрів України з метою отримання дозволу на перевірку цих суб’єктів господарювання. Нагадаємо, що 13 серпня 2014 року постановою Кабінету Міністрів України № 408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» накладено мораторій на проведення таких перевірок Держекоінспекцією.

Також робоча група пропонує створити моніторингові пункти для спостережень, систематизації та аналізу інформації щодо стану навколишнього середовища. Такі пункти забезпечуватимуть вчасну реакцію на забруднення.

За підсумками наради, Володимир Ілліч доручив представнику Наркевицького цукрового заводу протягом місяця вжити заходи щодо запобігання несанкціонованого скидання вод. Із закінченням визначеного терміну, якщо стан вод не покращиться, буде направлено звернення до органів прокуратури.
Заступник голови адміністрації зазначив, що основна мета дослідження – не покарання когось, а приведення в норму екологічного стану області. «Зусилля мають бути спільними, а механізм – єдиним», – наголосив Володимир Кальніченко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього