Обласні медики мають свою "кунсткамеру"При обласній лікарні діє незвичайний музей – з гігантськими пухлинами, тілами немовлят, семипалою стопою. Медики постійно відвідують «кунсткамеру», адже для них це – можливість визначити захворювання та цим врятувати пацієнту життя.Обласні медики мають свою "кунсткамеру"При обласній лікарні діє незвичайний музей – з гігантськими пухлинами, тілами немовлят, семипалою стопою. Медики постійно відвідують «кунсткамеру», адже для них це – можливість визначити захворювання та цим врятувати пацієнту життя.
– В нашому професійному музеї зберігається понад 11 тисяч унікальних зразків патології людини. Вивчення кожного з них дає змогу для навчання та виправлення помилок лікарями різного фаху, – говорить начальник Державного патологоанатомічного центру України Михайло Андрєєв.
Патологоанатомічний центр – місце, яке призначене вивчати хвороби пацієнтів, і не лише посмертно, як дехто може подумати. Це контроль за якістю діагностики лікування та визначення помилок, недоліків в діагностиці та лікуванні хворих. На основі спостережень та аналізу помилок відбувається навчання лікарів. Також достовірна інформація про причини смерті в медичних закладах потрібна для статистики. Ще однією функцією є участь в точній прижиттєвій діагностиці.
Державний патологоанатомічний центр України, який знаходиться у Хмельницькому, є місцем, де лікарі можуть ознайомитися з тисячами унікальних патологій. Екземплярів дуже багато – лише у ємностях з формаліном зберігають близько 2,8 тисячі зразків. Є і кольорові слайди та касети. Раніше всі зразки стояли дуже близько один біля одного. Зараз такого немає, адже в кімнаті навчають медиків, все можна побачити на великих плазмових екранах. У лікарів та студентів медичних закладів є гарна можливість обговорювати кожен окремий випадок та навчатися на чужих погрішностях, помилках природи та бездіяльності деяких пацієнтів.
Всі зразки розділені по розділах, наприклад, дитяча патологія, доросла патологія, онкологія тощо. Медики, які були в музеї, кажуть, що він найкращий в Україні.
В музеї зберігаються унікальні випадки аномального розвитку. Наприклад, тіло дитини з аненцефалією – частково відсутнім мозком та черепом. Також є семипала стопа. Представлені зразки позаматкової вагітності, дослідження біопсійного матеріалу, абортів, зіскобів в процесі вагітності, зразки ембріонів різного віку розвитку – від півтора місяця до майже дев’яти – та багато іншого.

Централізоване патологоанатомічне відділення у нашому місті створили одним з перших в Україні. Сталося це у 1969 році.

– Ми стали першою та єдиною школою передового досвіду в Україні, – розповідає Михайло Андрєєв. – На той час у відділені розділ досліджень був десь 50 на 50. Зараз ситуація кардинально змінилася, 90 відсотків часу йде на прижиттєву діагностику.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього